Banner
ورود اعضاء الأحد 7 مارس 2021 | یک شنبه, 17 اسفند 1399

تصویب آئین‌نامه برای حمایت ۹ برابری از صندوق‌های پژوهش و فناوری

دو شنبه, 08 بهمن 1397 ساعت 14:40:52

عضو هیئت‌عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از تصویب آیین‌نامه حمایت ۹ برابری از صندوق‌های پژوهش و فناوری خبر داد.

تصویر
تصویب آئین‌نامه برای حمایت ۹ برابری از صندوق‌های پژوهش و فناوری

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، محمدصادق خیاطیان در نشست خبری که صبح امروز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، به برنامه‌های این صندوق اشاره کرد و گفت: تعامل با صندوق‌های پژوهش و فناوری از سیاست‌های جدیدی است که در این صندوق دنبال می‌شود و می‌خواهیم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های آن داشته باشیم.

وی افزود: به‌همین‌منظور آیین‌نامه‌ای مصوب شد که براساس آن در دو مسیر از فعالیت‌های صندوق‌های پژوهش و فناوری حمایت می‌شود. یکی از این مسیرها اعطای تسهیلات به صندوق‌ها است و دیگری اعطای خط اعتباری به آنهاست.

عضو هیئت‌عامل صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: براساس این آیین‌نامه ۹ برابر به صندوق‌های پژوهش و فناوری اعتبار اعطا می‌شود که سه برابر تسهیلات و ۶ برابر به‌صورت لاین و خط اعتباری به صندوق‌ها خواهد بود. همچنین ایجاد ضمانت‌نامه‌های جدید پوشش ریسک را در برنامه‌ها گنجاندیم.

خیاطیان تأکید کرد: به این ترتیب صندوق‌های پژوهش و فناوری می‌توانند به شرکت‌های فناور که دانش‌بنیان نیستند و استارت‌آپ‌ها تسهیلات خود را ارائه دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ۴۴ صندوق پژوهش و فناوری وجود دارد که از این تعداد ۲۵ صندوق کاملاً فعال هستند و ما به‌دنبال فعال شدن بقیه این صندوق‌ها نیز هستیم.

اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png
اخبار پربازدید