ورود اعضاء الثلاثاء 25 فيفرييه 2020 | سه شنبه, 06 اسفند 1398

خارج شدن از شیمی درمانی با دگرگونی در علم پزشکی

یک شنبه, 07 بهمن 1397 ساعت 15:57:17

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: طی ۷ سال گذشته از حالت اتصال تجهیزات برای بیماران به کیت‌های کوچک‌تر پیش رفته‌ایم و در مرحله دگرگونی علم پزشکی قرار داریم.

تصویر
خارج شدن از شیمی درمانی با دگرگونی در علم پزشکی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر جبار علی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران با بیان اینکه در مرکز فناوری عصبی دانشگاه علم و صنعت ایران فعالیت‌های خوبی برای کمک به بیماران سرطانی انجام شده است، گفت: در سه دهه آینده در حوزه مهندسی فناوری عصبی شاهد پیشرفت‌های خوبی خواهیم بود به طوری که علم پزشکی را دگرگون می‌کنیم؛ در واقع می‌توان گفت از شیمی درمانی خارج می‌شویم، درحال حاضر در بعضی از حوزه‌های علمی در مرحله تست بر روی حیوانات هستیم.
وی افزود: دو دانشکده کم‌نظیر در کشور شامل دانشکده مهندسی پیشرفت و فناوری‌های نوین در دانشگاه علم و صنعت ایران طی یک دهه گذشته راه‌اندازی شده که در حوزه نانو، انرژی و ماهواره فعالیت می‌کنند. این موضوع در حالی است که تاکنون سه برنامه راهبردی در ارتباط با صنعت در دانشگاه علم و صنعت ایران اجرایی شده و یک برنامه راهبردی نیز در حال اجراست.
رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران با اشاره به اینکه از شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کنیم ادامه داد: مرکز نوآوری و فناوری نیز در راستای حمایت از ایده‌های نخبگان در سال جاری در دانشگاه علم و صنعت راه اندازی شد؛ به طوری که فعالیت‌های علمی مهمی همچون طرح ساخت خانه‌های سریع‌النصب در مراکز زلزله را انجام می‌دهند که مورد تایید قرار گرفته و امیدواریم عملیاتی شود.

اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید