Sign in | الثلاثاء 30 مي 2023 | سه شنبه, 09 خرداد 1402

کرمانیان عنوان کرد؛ انتقاد از کم‌توجهی دولت‌ها به ظرفیت علمی و اجرایی دانشگاه آزاد

شنبه, 31 اردیبهشت 1401 ساعت 08:52:28

نوشته شده توسط : مدیر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران از کم‌توجهی دولت‌ها به ظرفیت علمی و اجرایی دانشگاه آزاد اسلامی انتقاد کرد.

تصویر
کرمانیان عنوان کرد؛ انتقاد از کم‌توجهی دولت‌ها به ظرفیت علمی و اجرایی دانشگاه آزاد

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از آمل، حسین کرمانیان در گردهمایی مسئولان و اعضای شورای کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی بسیج اساتید را رفیق صدیق نظام دانسته و آنها را بازوان علمی کشور خواند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با انتقاد از کم‌توجهی دولت‌ها به ظرفیت علمی و اجرایی دانشگاه آزاد اسلامی ابراز کرد: دانشگاه آزاد وظیفه خود را به خوبی انجام داده و خدمات قابل توجهی به کشور ارائه کرده؛ اما کم‌توجهی و در برخی از موارد بی‌توجهی به ظرفیت‌های علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی دور از منطق و انصاف است.

کرمانیان با اشاره به اینکه بخش زیادی از نمایندگان مجلس و مسئولان استانی و شهرستانی از استادان دانشگاه آزاد اسلامی هستند، تأکید کرد: بسیج اساتید دانشگاه باید نسبت به این همکاران خود که با حمایت دانشگاه مناصب اجرایی در دولت و کرسی‌های مجلس را اخذ کردند با رویکرد مطالبه‌گری تعامل کند تا بتواند از این توانایی‌ها به نفع دانشگاه بهره ببرد.

وی بی تفاوتی را یکی از مسائل اثرگذار در کاهش منابع درآمدی دانشگاه دانست و اظهار کرد: ارتباط مثبت با نمایندگان مجلس و مسئولان اجرایی کشور می‌تواند اتفاقات خوبی به همراه داشته باشد؛ اما با دست روی دست گذاشتن نه تنها اقدامی صورت نمی‌گیرد؛ بلکه شرایط از جهت‌های مختلف هم بدتر خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران گفت: در خط مقدم این جبهه، خودمان هستیم و اگر خودمان گام برنداریم، یقین داشته باشید دیگران هم برای ما گام برنخواهند داشت.

کرمانیان در پایان مشکلات معیشتی استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی را دغدغه اصلی دکتر طهرانچی دانست و ماندگاری رؤسای دانشگاه‌ها در مسئولیت خود را توجه به کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای و توجه به توانایی استادان و کارکنان در افزایش منابع درآمدی عنوان و تأکید کرد؛ اتخاذ این رویکرد از سوی رؤسای واحد، نیاز به همراهان پرتلاش و باانگیزه دارد که شما استادان واحدهای دانشگاه آزاد هستید.

اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته