Sign in | الإثنين 15 أوت 2022 | دو شنبه, 24 مرداد 1401

صفر تا صد ثبت‌نام در مرحله تکمیل ظرفیت دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

پنج شنبه, 23 دی 1400 ساعت 22:45:45

نوشته شده توسط : مدیر

ثبت‌نام در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده است، متقاضیان باید به برخی از ضوابط پذیرش توجه کنند.

تصویر
صفر تا صد ثبت‌نام در مرحله تکمیل ظرفیت دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

گروه دانشگاه خبرگزاری آنا؛ دانشگاه آزاد اسلامی مطابق مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی، ظرفیت خالی مانده رشته محل‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ تکمیل می‌کند. ثبت‌نام در مرحله تکمیل ظرفیت از روز گذشته ۲۲ دی‌ماه آغاز شده و تا روز ۲۷ دی‌ماه ادامه دارد.

انتخاب رشته و پذیرش دانشجو

داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ شرکت کرده و مجاز شده‌اند می‌توانند برای پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی با کد دسترسی انتخاب رشته که توسط سازمان سنجش آموزش کشور در کارنامه اعلام نتایج اولیه درج شده، ثبت‌نام کنند.

همه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ضرورت دارد با توجه به نتایج درج شده در کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و با مراجعه به سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس www.azmoon.org و ضمن مطالعه دفترچه راهنما نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کد رشته‌محل متناسب با کد مجموعه امتحانی خود اقدام کنند.

داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اول در کد رشته امتحانی دوم نیز ثبت‌نام و در آزمون شرکت کرده‌اند می‌توانند رشته/محل‌های متناسب با کد رشته امتحانی دوم خود را بر اساس اولویت موردنظر در میان ۱۰۰ رشته‌محل انتخابی درج کنند.

امکان ثبت‌نام در رشته گرایش‌های انتخاب شده در آزمون

داوطلبان تنها امکان انتخاب رشته‌گرایش‌هایی را دارند که مطابق کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در کد ضریب متناظر با آن (از کد رشته امتحانی اول و یا دوم) مجاز شده باشند.

داوطلبان لازم است پس از ورود به سامانه فوق با استفاده از شناسه انتخاب رشته مندرج در ذیل کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و کد ملی یا کد پیگیری اتباع خارجی به سامانه انتخاب رشته وارد و سپس با پرداخت هزینه انتخاب رشته به مبلغ ۸۳۰ هزار ریال از طریق سامانه مذکور نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

از آنجایی که پذیرش دانشجو در این مرحله تنها برای رشته‌محل‌هایی انجام می‌شود که ظرفیت آن‌ها در اعلام نتایج قبلی تکمیل نشده است، لذا به داوطلبان اکیداً توصیه می‌شود قبل از پرداخت هزینه انتخاب رشته با مطالعه دقیق این دفترچه از رشته‌محل‌های ارائه شده مطلع و سپس نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

عدم مراجعه به سامانه به‌منظور انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی در موعد مقرر و مطابق اطلاعیه‌های صادره به منزله انصراف از پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی بوده و پس از انقضای مهلت مقرر امکان انتخاب رشته تحت هیچ شرایطی وجود نخواهد داشت.

پس از پایان مهلت مقرر برای انتخاب رشته، نتایج نهایی داوطلبان شرکت‌کننده توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

پذیرش اتباع خارجی

اتباع غیر ایرانی شرکت‌کننده در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰، باید علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی این آزمون (مندرج در دفترچه سازمان سنجش آموزش کشور)، بند «۱» راهنمای شماره مربوط را در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی، علامت‌گذاری کرده باشند.

به‌منظور ساماندهی و تسهیل فرآیند انجام امور کنسولی متقاضیان غیر ایرانی، همه داوطلبان غیر ایرانی متقاضی تحصیل در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی می‌بایست بعد از انجام ثبت‌نام خود در سامانه مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه، نسبت به تکمیل و ارسال اطلاعات خود مطابق مراحل ذیل اقدام کنند.

چند نکته مهم

شهریه پذیرفته‌شدگان واحدها، پردیس‌ها و مراکز بین‌المللی دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس شهریه مصوب سالانه این محل‌های دانشگاهی تعیین می‌گردد و تا دو برابر شهریه واحدهای داخلی است. با توجه به مقررات دانشگاه آزاد اسلامی انتقال و میهمانی دانشجویان مطابق آیین‌نامه نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌شود.

هرگونه انتقال و میهمانی از واحدها، پردیس‌ها و مراکز بین‌المللی و برون‌مرزی به دیگر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی (واحدهای داخلی) ممنوع است. با توجه به مقررات دانشگاه آزاد اسلامی انتقال و میهمانی دانشجویانی که به‌صورت بدون آزمون در دانشگاه پذیرفته شده باشند، مطابق آیین‌نامه نقل و انتقالات دانشجویی ممنوع است.

دانشجویانی که پس از پذیرش در دانشگاه و ثبت‌نام و اخذ واحد (اعم از دانشجویان با آزمون یا بدون آزمون) به هر دلیلی تقاضای انصراف از تحصیل داشته باشند طبق ضوابط و مقررات دانشگاه مشمول پرداخت هزینه انصراف می‌شوند.

دانشجویان شاغل به تحصیل در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که از طریق آزمون در همان واحد یا واحد دیگر پذیرفته شوند از پرداخت هزینه انصراف معاف هستند.

اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته