Sign in | الإثنين 26 جوييه 2021 | دو شنبه, 04 مرداد 1400

حجت‌الاسلام اسلامی: مباحث آزاداندیشی را در دانشگاه نشر ندهیم، کم‌کاری کرده‌ایم

چهار شنبه, 29 اردیبهشت 1400 ساعت 23:21:54

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران گفت: اگر مباحث آزاداندیشی و گفت‌وگوها را در دانشگاه نشر ندهیم، کم‌کاری کرده‌ایم.

تصویر
حجت‌الاسلام اسلامی: مباحث آزاداندیشی را در دانشگاه نشر ندهیم، کم‌کاری کرده‌ایم

به گزارش‌ خبرنگار خبرگزاری آنا از قائم‌شهر، حجت‌الاسلام احمد اسلامی در پنجاه و یکمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر برگزار شد با توجه به نزدیک‌شدن به انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری درباره حضور حداکثری آحاد مردم و نقش استادان در این زمینه نکاتی را بیان کرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: دانشگاهیان دانشگاه‌ آزاد اسلامی در حوزه انتخابات ورود و با حضور حداکثری در آن شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به نامه ۵۳ امیرالمؤمنین به مالک اشتر، مردم‌گرایی، مردم‌داری، دوری از ظلم، پرهیز از غرور و خودپسندی دولت‌ها، پرهیز از شتاب‌زدگی، پرهیز از منت، فرار از تملق و ... را بخشی از منشور حکومتی امیرالمؤمنین(ع) بیان کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با اشاره به فرمایش رهبری درباره سیاسی‌بودن دانشگاه‌ها عنوان کرد: معظم‌له فرمودند «دانشگاه‌ها در ریزترین پدیده‌های سیاسی فکر و تحلیل کنند، حتی اگر تحلیل‌شان غیرواقع باشد.»

اسلامی با اشاره به تعبیر رهبری درباره اینکه اگر کسی سیاسی نباشد و اندیشه سیاسی نداشته باشد و نتواند تحلیل درست از مسائل سیاسی دنیا داشته باشد، بیان کرد: اگر عالم و دانشمند هم باشد، دشمن او را مجذوب و به سمت اهداف خود می‌برد.

وی تحول‌خواهی، تحول‌انگیزی و تحول‌آفرینی را تکلیف دانشگاه‌ها از سوی رهبری عنوان کرد و توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به داشته‌های باکیفیتی که دارد، دانشگاه سطح بالایی است و با تمرکز بر موضوع انتخابات ریاست جمهوری ک از اهمیت بالاتری برخوردار است، اگر مباحث آزاداندیشی و گفت‌وگوها را در دانشگاه نشر ندهیم، کم‌کاری کرده‌ایم.

اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید