Banner
ورود اعضاء السبت 27 فيفرييه 2021 | شنبه, 09 اسفند 1399

ولایتی: ارزش‌های معنوی و پیشرفت علمی در دانشگاه آزاد بسیار مهم است

چهار شنبه, 19 شهریور 1399 ساعت 11:59:51

تهران-ایرنا- رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در دانشگاه بنای احیای ارزش‌های اسلامی را داریم و رعایت ارزش‌های معنوی برای ما بسیار مهم است.

تصویر
ولایتی: ارزش‌های معنوی و پیشرفت علمی در دانشگاه آزاد بسیار مهم است

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از دانشگاه آزاد،علی اکبر ولایتی در یازدهمین جلسه شورای دانشگاه 500 واحد و مرکز دانشگاهی در سراسر کشور را یکی از ویژگی‌های این دانشگاه برشمرد و خاطرنشان کرد: این مجموعه با کمک مردم، راهنمایی‌های امام راحل و مقام معظم رهبری، شکل گرفت و گسترش یافت، بنابراین اسلامی بودن این دانشگاه که پسوند اسلامی نیز دارد، یکی از موضوعات مهمی است که باید به درستی دنبال شود.

ولایتی با بیان اینکه ویژگی‌های آرمانی هر دولت و ملت قابل احترام است، گفت: ما به اسلام معتقدیم و در دانشگاه آزاد بنای احیای ارزش‌های اسلامی را داریم، چرا که امام راحل فرمودند که اگر دانشگاه درست بشود، کشور درست می‌شود، بنابراین در دانشگاهی که افتخار داریم، تحت حمایت و هدایت مقام معظم رهبری است، باید رعایت ارزش‌های معنوی برای ما بسیار مهم باشد.

رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی محدودیت‌های دانشگاه دولتی را ندارد، باید پیشرفت علمی در این دانشگاه شتاب بیشتری داشته باشد.

 راه اندازی سامانه های پژوهشیار و آموزشیار بسترسازی برای ورود به ساختار شبکه‌ای است

همچنین محمد مهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد در این جلسه گفت: سامانه پژوهشیار شکل گرفت که در آن 25 هزار استاد در یک شبکه پژوهشی فعالیت می‌کنند. سامانه آموزشیار نیز دیگر اقدام دانشگاه در جهت بسترسازی برای ورود به ساختار شبکه‌ای بود. در سامانه آموزشیار ما یک پلت فرم لازم داشتیم که یک میلیون دانشجو بتوانند با هم در آن حضور داشته باشند. سامانه آموزشیار در واقع پلت فرم همبستگی نقاط شبکه است.

وی ادامه داد: یک میلیون دانشجو در این سامانه فعال هستند که کارنامه تحصیلی، شرایط مالی و دروس دانشجویان و... قابل پیگیری است. در واقع آموزشیار به صورت کاملاً یکپارچه، شفاف و روشن فعالیت می کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: ثبت دروس با کدینگ یکسان، شماره دانشجویی ثابت برای دانشجویان، مدیریت واحد در مدل شبکه‌ای دانشگاه، یکپارچگی و ارتباط داده ها، نظارت جامع آمار و... ازجمله ویژگی های سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی (آموزشیار) است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه تمامی مسائل مربوط به پرداخت و تقسیط شهریه و دیگر موارد مالی از طریق این سامانه صورت می‌گیرد و هیچ‌گونه دریافتی خارج از این سامانه در واحدها انجام نخواهد شد، تأکید کرد: پیش از آغاز به کار سامانه آموزشیار، هیچ رویه یکسانی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی وجود نداشت که با راه‎اندازی این سامانه، مشکل مرتفع شد.

طهرانچی با تأکید بر اینکه در ساختار شبکه ای، رفتار اجزای شبکه به راحتی مانیتور می‌شود، گفت: این یکی از خصوصیات بسیار مثبت ساختار شبکه‌ای است، چرا که رفتار در این ساختار بسیار یکپارچه است.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه یکی از مسائل مهم تبدیل شدن به فضای شبکه ای، شفافیت حضور در این فضا است، گفت: در جهان شبکه ای شفافیت بسیار حائز اهمیت است. در این جهان رفتارها قاعده مند می شود. واحدهای دانشگاهی باید برای بسترسازی ورود به این فضا اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در ادامه خطاب به رؤسای استان ها، گفت: نسبت به بحث بودجه باید دقت و نظارت جدی صورت گیرد. درصد تحقق و درصد رشد بودجه یکی از شاخص‌های ارزیابی رؤسای استانی خواهد بود. رؤسای استان‌ها باید همچنین برنامه‌ریزی لازم برای حضور در فضای مجازی و سکویی رفتار کردن فضای مجازی و شبکه‌ای رفتارکردن داشته باشند.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته