Banner
ورود اعضاء السبت 27 فيفرييه 2021 | شنبه, 09 اسفند 1399

در گفت‌وگو با ایسکانیوز: طرح کارورزی، اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد را تضمین می‌کند/ پرداخت کمک هزینه به دانشجویان در دوران کارآموزی

چهار شنبه, 19 شهریور 1399 ساعت 10:26:49

مدیر تسهیلات و حمایت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پرداخت کمک هزینه به دانشجویان در دوره سه ماهه مقدماتی ازجمله تسهیلاتی است که در قالب طرح کارورزی دیده شده است.

تصویر
در گفت‌وگو با ایسکانیوز: طرح کارورزی، اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد را تضمین می‌کند/ پرداخت کمک هزینه به دانشجویان در دوران کارآموزی

شهاب خاقانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد به‌صورت مشترک با دفتر اشتغال وزارت کار و رفاه اجتماعی کلید خورده که روند اجرایی آن پس از شیوع ویروس کرونا اندکی با تأخیر روبه‌رو شده است.

وی افزود: در این طرح مقرر شده که دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل، به مدت سه ماه در قالب کارآموزی وارد صنایع شوند. تدابیر و توافقاتی صورت گرفته تا دانشجویان پس از اتمام دوره کارورزی بتوانند در صنعت جذب و اشتغال خود را نیز با شرایط معین شده توسط وزارت کار آغاز کنند.

مدیر تسهیلات و حمایت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: پرداخت کمک هزینه به دانشجویان در دوره سه ماهه مقدماتی ازجمله تسهیلاتی است که در قالب طرح کارورزی دیده شده است. همچنین کارفرمایان در صورت جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی از دو سال معافیت پرداخت بیمه بهره‌‌مند خواهند شد.

خاقانی با اشاره به نقش کلیدی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط بین دانشجویان و صنعت، عنوان کرد: 400 دفتر فعال باشگاه پژوهشگران در واحدهای دانشگاهی سراسر کشور مسئول اجرایی کردن این توافق و طرح کارورزی هستند. جزئیات انجام و پیاده‌سازی طرح به استان‌ها و زیرمجموعه‌های اداری دانشگاه آزاد در کلیه واحدهای دانشگاهی ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: روسای دفاتر باشگاه‌ پژوهشگران در سراسر کشور نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی در ادارات کار استان‌ها محسوب می‌شوند که باید با کمک مسئولان، ارتباط با صنعت دانشگاه این طرح را مدیریت کنند. در تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت کار منعقد شده، تضمین اجرایی این طرح و ابلاغ آن به زیرمجوعه‌های استانی آن وزارت‌خانه نیز داده شده و مشکلی در ادارات کل استان‌های کشور از لحاظ پیاده‌سازی ایجاد نخواهد شد.

مدیر تسهیلات و حمایت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین در ادارات کل همه استان‌ها کارشناس مربوط به این طرح تعیین شده و هماهنگی‌های لازم با آنها در مورد چگونگی اجرای این طرح صورت گرفته است. وظیفه زمینه‌سازی و ارتباط با صنعت برای کارورزی و اشتغال دانشجویان به عهده کارگروه مشترک طرفین در استانها خواهد بود.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته