Sign in | الإثنين 15 أوت 2022 | دو شنبه, 24 مرداد 1401

کریمی‌فیروزجاه تأکید کرد؛ دفاع از مطالبات دانشگاه آزاد در مجلس شورای اسلامی

شنبه, 11 مرداد 1399 ساعت 09:03:00

نوشته شده توسط : جواد میرزائی

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه‌ها محل علم‌اندوزی، دانش و تولید محصولات علمی هستند و از مطالبات دانشگاه آزاد اسلامی در خانه ملت دفاع خواهیم کرد.

تصویر
کریمی‌فیروزجاه تأکید کرد؛ دفاع از مطالبات دانشگاه آزاد در مجلس شورای اسلامی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بابل، علی کریمی‌فیروزجاه در جمع دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل اظهار کرد: دانشگاه خانه ماست و افتخار داریم که  متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی هستیم و آمادگی داریم به آن نفس تازه بدهیم.

وی افزود: بابل یکی از شهرهای بزرگ استان مازندران و کشور است که از لحاظ مراکز آموزشی و دانشگاهی یکی از قطب‌های علمی و فرهنگی استان محسوب می‌شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها محل علم‌اندوزی، دانش و تولید محصولات علمی هستند و از مطالبات دانشگاه آزاد اسلامی در مجلس شورای اسلامی دفاع خواهیم کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نخبگان علمی دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند در راستای حل مسئله و مشکلات اقتصادی و صنعتی با تولید محتوا و محصولات علمی و طرح‌های تحقیقاتی خود اثرگذار باشند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل دانشگاهی برجسته در مازندران است، تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی پزشکی و کمک خدمات آموزشی و زیرساخت فیزیکی بسیار خوب و باارزشی دارد و با همکاری سردار سعادتی دیگر نماینده بابل برای راه‌اندازی رشته داندانپزشکی کمک و در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

کریمی‌فیروزجاه تصریح کرد: از استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل توقع داریم با ایده و راهکار برای حل مشکل و معضل زباله شهرستان بابل با همکاری و هم‌فکری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، فرمانداری و شهرداری کمک کنند.

عضو کمیسون آموزش مجلس شورای اسلامی عنوان کرد که نگاه ما در مجلس از لحاظ علمی، فرهنگی و حل مشکل مردم به‌ویژه جوانان نگاهی استانی است.

لزوم حمایت نمایندگان از نخبگان، تولیدات و محصولات علمی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران هم بیان کرد: نمایندگان محصول دانشگاه و انتخاب مردم هستند و حضور این افراد در دانشگاه و کنار دانشجویان سبب شکوفایی و تعالی علمی و فرهنگی کشور می‌شود.

حسین کرمانیان اضافه کرد: واحد بابل ارتباط خوبی با فرمانداری، دستگاه‌های اجرایی و صنعت شهرستان بابل دارد، امیدوارم نمایندگان مردم بابل در مجلس شورای اسلامی پیگیر مطالبات دانشگاهیان باشند و از نخبگان علمی، تولیدات و محصولات علمی دانشگاه آزاد اسلامی حمایت کنند.

تلاش برای حرکت مسئله‌محور و برنامه‌محور

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل نیز تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری دانشگاه باید تبدیل به سازمان و مرکز علمی متعهد برای حل مسئله شود و با برنامه‌ریزی کاربردی و اصولی این امر مهم ضروری و قابل اجراست.

سیدمیرالله حسینی عنوان کرد: تلاش خواهیم کرد در حوزه تولیدات علمی و پویایی مرکز تحقیقاتی واحد بابل مسئله‌محور و برنامه‌محور حرکت کنیم تا بتوانیم منشأ تحولات اقتصادی، علمی  و اثرگذار باشیم.

به گزارش آنا، در نشست علی کریمی‌فیروزجاه نماینده بابل و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، حسین کرمانیان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، فرماندار ویژه بابل و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل مواردی مانند «تعامل و همکاری با دانشگاه آزاد مازندران و بابل»، «پیگیری و راه‌اندازی رشته‌های کاربردی و فناور»، «پیگیری و اخذ رشته داندنپزشکی واحد بابل»، «کمک از استادان دانشگاه آزاد مازندران به‌ویژه واحد بابل در حل معضل زباله شهرستان بابل» و «توجه به نخبگان علمی و مطالبات دانشگاهیان» مطرح و بررسی شد.

منابع


اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته