Sign in | الإثنين 15 أوت 2022 | دو شنبه, 24 مرداد 1401

حسینی خبر داد؛ ایجاد رشته‌های دندانپزشکی، پرستاری و انگل‌شناسی در دانشگاه آزاد اسلامی بابل

دو شنبه, 06 مرداد 1399 ساعت 11:01:26

نوشته شده توسط : جواد میرزائی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل گفت: رشته‌های دندانپزشکی، پرستاری مراقبت‌های ویژه و انگل‌شناسی پزشکی در این واحد دانشگاهی ایجاد می‌شود.

تصویر
حسینی خبر داد؛ ایجاد رشته‌های دندانپزشکی، پرستاری و انگل‌شناسی در دانشگاه آزاد اسلامی بابل

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بابل، سیدمیرالله حسینی در نشست با معاونان و مدیران کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره ایجاد رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل  اظهار کرد: شهرستان بابل به‌دلیل موقعیت جغرافیایی و دارابودن دانشگاه علوم پزشکی مستقل ظرفیت مناسبی برای ایجاد رشته دندانپزشکی در واحد بابل دارد.

وی توانمندی دانشکده علوم پزشکی واحد بابل را بسیار مطلوب دانست و افزود: داشتن تکمیل ظرفیت‌های دانشگاهی یکی از راه‌های ارتقای خدمات تحصیلی در دانشکده علوم پزشکی واحد بابل که دارای رشته‌های بسیار خوب و کاربردی است، محسوب می‌شود. رشته‌هایی که امروز برای مثال در کارشناسی پرستاری، علوم آزمایشگاهی و مامایی دانشجو می‌پذیرند و در زمره دانشگاه‌های ممتاز کشور نیز قرار دارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل توضیح داد: با توجه به وجود کادر هیئت علمی مجرب،  تجهیزات،  امکانات، زیرساخت مناسب و آزمایشگاه‌های مدرن، رایزنی لازم برای راه‌اندازی رشته‌های دکتری دندانپزشکی، پرستاری مراقبت‌های ویژه در مقطع کارشناسی ارشد، انگل‌شناسی پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد، بهورزی در مقطع کاردانی ناپیوسته و بهداشت عمومی در مقطع کارشناسی پیوسته در وزارت بهداشت و درمان صورت گرفت.

حسینی اضافه کرد: با همکاری و حمایت نمایندگان شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی و نشستی که با مسئولان وزارت بهداشت و درمان برگزار شده است، بخشی از این رایزنی و پیگیری‌ها به‌منظور ایجاد رشته دندانپزشکی و پرستاری مراقبت‌های ویژه در مقطع کارشناسی ارشد در واحد بابل بوده است که از سوی مسئولان وزارت بهداشت با تأمین تجهیزات، زیرساخت‌های فیزیکی و امکانات آزمایشگاهی و ظرفیت بالای شهرستان بابل در حوزه پزشکی به‌زودی مجوز این رشته‌ها صادر خواهد شد.

منابع


اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته