Banner
ورود اعضاء السبت 15 أوت 2020 | شنبه, 25 مرداد 1399

ایسکانیوز گزارش می‌دهد؛ 6 توصیه مهم به داوطلبان در روزهای منتهی به کنکور سراسری/ 18 دقیقه طلایی برای کسب نتیجه عالی

دو شنبه, 06 مرداد 1399 ساعت 10:56:57

داوطلبان کنکور سراسری باید خودشان را برای 18 دقیقه اول کنکور و تمرکز بر درس اول آماده کنند و برای آن تمرین زیادی انجام دهند؛ زیرا اگر دقایق ابتدایی آزمون را مدیریت کنند و به لحاظ روحی و روانی به‌‌هم نریزند، می‌توانند این روند را تا پایان آزمون ادامه دهند.

تصویر
ایسکانیوز گزارش می‌دهد؛ 6 توصیه مهم به داوطلبان در روزهای منتهی به کنکور سراسری/ 18 دقیقه طلایی برای کسب نتیجه عالی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، روزهای منتهی به آزمون سراسری، همواره برای داوطلبان سرشار از استرس و نگرانی است؛ هرکدام از داوطلبان مشغول جمع بندی دروس و رفع اشکال هستند تا بتوانند در ماراتون نفس‌گیر کنکور بهترین نتیجه را کسب کنند. بدیهی است برنامه‌ریزی صحیح مطالعاتی در این روزها از اهمیت بیشتری برخوردار است به طوری که به عقیده برخی از مشاوران تحصیلی، روزهای پایانی می‌تواند برای یک داوطلب کنکور سرنوشت ساز باشد و نتیجه را به نفع یا ضرر او تغییر دهد.

شرایط امسال کشور از لحاظ شیوع کرونا و تعطیلی مدارس و گسترش آموزش مجازی، فرآیند برنامه ریزی دقیق را برای داوطلبان نسبت به سال‌های گذشته با چالش مواجه کرده است. چالشی که داوطلبان بدون داشتن مشورت با یک مشاور تحصیلی مجرب شاید با پیچیدگی بیشتری همراه شود.

در همین راستا محمد امینی مشاور تحصیلی و مدرس کنکور دبیرستان پسرانه سما2 تهران در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره لزوم برنامه ریزی مناسب داوطلبان کنکور سراسری طی چند روز باقی مانده چند توصیه مهم را به داوطلبان گوشزد کرده است.

مطالعه خود را با ادبیات آغاز کنید

امینی معتقد است ساعت مطالعه داوطلبان کنکور در این مدت زمان باقی مانده، باید با شرایط کنکور هماهنگی و تطبیق داشته باشد؛ یعنی داوطلبان باید برنامه مطالعاتی خود را به گونه ای تنظیم کنند که صبح ها از ساعت 8، مطالعه خود را با درس «ادبیات» شروع کنند و منطبق با دروس کنکور ترتیب درس‌های خود را بچینند.

آزمون شبیه‌ساز کنکور، هر سه روز یک بار

این مشاور تحصیلی در ادامه افزود: داوطبان باید در دو هفته باقی مانده تا کنکور، هر سه روز یک بار آزمون شبیه ساز و جامعی مانند کنکور‌های سال قبل را در همان مدت زمان کنکور از خود بگیرند و بعد از ظهر را به رفع اشکال مطالب بر اساس آزمون گرفته شده اختصاص دهند. در صورت نیاز در 2 روز مانده تا آزمون بعدی، مطالب دروس مختلف رو باردیگر دوره و رفع اشکال کنند.

مطالب مطالعه نشده را حذف کنید

امینی با بیان این که مدیریت زمان از جمله موارد کلیدی هست که باید دانش‌آموزان کنکوری به آن توجه داشته باشند تاکید می‌کند که دانش‌آموزان باید سعی کنند مطالبی که در طول سال اصلا مطالعه نشده و درصد تست آن کم است و با مطالعه در بازه زمانی کوتاه نتیجه خوبی در آن مبحث حاصل نمی‌شود را حذف کنند و روی مطالبی که تسلط دارند، تاکید بیشتری داشته باشند. همچنین با حل تست‌های کنکور‌های داخل و خارج کشور سال 98 و تا حدودی سال 97، شانس تست درست خود را افزایش دهند.

خلاصه نویسی فراموش نشود

این مشاوره تحصیلی معتقد است خلاصه نویسی‌های ماه آخر مطالعات که از جمع بندی و رفع اشکال آزمون‌های شبیه ساز سه روزه به دست می‌آید، کمک شایانی به افزایش تسلط دانش‌آموزان روی مطالب درسی خواهد کرد.

اسیر سودجویی برخی موسسات کنکور نشوید

او با اشاره به سودجویی برخی موسسات کنکور در روزهای منتهی به آزمون سراسری گفت:«متاسفانه با توجه به حساسیت روزهای نزدیک به برگزاری کنکور و استرس دانش‌آموزان، برخی از افراد و موسسات از این موضوع سوء استفاده می‌کنند و با وعده‌های دروغ مبنی بر لو رفتن سوالات کنکور یا فروش بخشی از سوالات در قالب گروه‌های مجازی، دانش‌آموزان را از دوران جمع بندی دور می‌کنند و با دادن امید واهی، استرس و به‌هم ریختگی آن‌ها را افزایش می‌دهند. در صورتی که عدم توجه به این مطالب و تمرکز روی برنامه‌های جمع بندی و تست، می‌تواند شرایط را در جلسه کنکور به سود دانش‌آموزان تغییر بدهد».

18 دقیقه طلایی برای موفقیت

امینی می‌گوید دانش‌آموزان باید خودشان را برای 18 دقیقه اول کنکور و بیشتر درس اول کنکوری خود آماده کنند و برای آن تمرین زیادی انجام دهند. زیرا اگر دقایق ابتدایی آزمون را مدیریت کنند و به لحاظ روحی و روانی به‌هم نریزند، می‌توانند این روند را تا پایان آزمون ادامه دهند و به امید خدا نتیجه خوبی کسب کنند.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png