Sign in | الإثنين 15 أوت 2022 | دو شنبه, 24 مرداد 1401

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل مطرح کرد؛ وجود ظرفیت تبدیل ایده به فناوری در طرح‌های تحقیقاتی استادان و اعضای هیئت علمی

یک شنبه, 29 تیر 1399 ساعت 09:13:17

نوشته شده توسط : جواد میرزائی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل اظهار کرد: زیر‌ساخت لازم برای تبدیل علم به صنعت در این دانشگاه وجود دارد و در طرح‌های تحقیقاتی استادان، نوآوری، ایده‌های جدید و ظرفیت تبدیل ایده‌ها به فناوری موجود است.

تصویر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل مطرح کرد؛ وجود ظرفیت تبدیل ایده به فناوری در طرح‌های تحقیقاتی استادان و اعضای هیئت علمی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بابل، سید‌میرالله حسینی صبح امروز در نشست با مدیر عامل و مدیران تولید ایران خودرو مازندران از بابل به‌عنوان یک شهر بزرگ صنعتی یاد کرد و با بیان آمادگی ورود دانشگاه آزاد اسلامی بابل به صنعت خودرو‌سازی در مازندران گفت: حوزه خودروسازی با توجه به ظرفیت بالای شهرستان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل افزود: زیر‌ساخت و بستر لازم برای تبدیل علم  به صنعت در این دانشگاه وجود دارد و می‌توانیم در مسیر ارائه طرح‌های تحقیقاتی استادان، نوآوری، ایده‌های جدید و تبدیل ایده‌ها به فناوری گام برداریم. 

حسینی نقش نخبگان علمی و استادان را در تبدیل علم به صنعت مهم دانست و بیان کرد: رسالت دانشگاه تولید علم و دانش است، دانشگاهیان می‌توانند در محتوا و محصولات علمی و تحقیقاتی در حوزه صنعت خودرو سازی به تولید‌کنندگان خودرو کمک کنند.

وی با تأکید بر نقش ارتباط صنعت با دانشگاه‌ها و با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ارتباط نزدیک صنعت با دانشگاه در سال جهش تولید، وابسته نبودن به بیگانه و تقویت تولید داخلی را ضروری دانست و گفت: همبستگی و ارتباط صنعت با دانشگاهیان مسیر پیشرفت را هموار می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل تصریح کرد: سیاست جدید دانشگاه آزاد اسلامی بر پایه حل مسئله است و تمام فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی برای بر‌طرف کردن مشکلات جامعه به‌ویژه صنعت با استفاده از توانمندی‌های پژوهشی در حوزه فناوری است.

منابع


اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته