Sign in | الثلاثاء 30 مي 2023 | سه شنبه, 09 خرداد 1402

فیروزآبادی: توسعه شبکه ملی اطلاعات زمینه‌ساز طراحی پلتفرم‌های ایرانی است

دو شنبه, 09 تیر 1399 ساعت 10:14:22

نوشته شده توسط : جواد میرزائی

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: تحول دیجیتال در قالب شبکه ملی اطلاعات باید روی زیرساخت‌های ایرانی صورت بگیرد.

تصویر
فیروزآبادی: توسعه شبکه ملی اطلاعات زمینه‌ساز طراحی پلتفرم‌های ایرانی است

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، ابوالحسن فیروزآبادی در مراسم افتتاح بزرگ‌ترین مرکز داده غرب و شمال غرب کشور که ظهر امروز در شرکت همراه اول برگزار شد، اظهار کرد:  شورای عالی فضای مجازی معتقد است واژه تحول دیجیتال برای اتفاقی که در دنیا روی می‌دهد کوچک است.

وی افزود: تحول دیجیتال همه حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی زندگی را دربرمی‌گیرد. شورای عالی فضای مجازی نگاه ویژه‌ای به تحول دیجیتال دارد و یکی از بسترهای این تحول را ایجاد شبکه ملی اطلاعات می‌داند. تحول دیجیتال باید بر روی زیرساخت‌های ملی صورت گیرد. شبکه ملی ارتباطات هم به عنوان یکی از اولویت‌های کشور شناخته می‌شود.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی ایران عنوان کرد: در کنار شبکه ملی اطلاعات به بحث اقتصاد دیجیتال، دولت الکترونیک و آموزش مجازی باید توجه ویژه‌ای شود. در سال‌ها و ماه‌های اخیر به ویژه پس از شیوع ویروس کرونا اقتصاد کشور تغییرات زیادی کرد و سبب شد شاهد باشیم که کسب‌وکارهای زیادی بر بستر شبکه ملی اطلاعات فعالیت کنند.

فیروزآبادی ادامه داد: شبکه آموزش دانش‌آموزی خدمات متنوع و ایده‌آلی را در بستری ایرانی به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد. به موضوعات امنیت، اعتماد و پایداری باید در شبکه ملی اطلاعات و فضای مجازی توجه ویژه‌ای شود. البته در برخی از حوزه‌های فضای مجازی شاهد ضعف و تأخر هستیم که باید بهتر عمل شود.

وی بیان کرد: هنوز در تعریف شبکه ملی اطلاعات به مردم باید فعالیت‌های بیشتری صورت گیرد. یکی از خدمات پایه کشور، خدمات ابری است. کشور باید از وابستگی پلتفرم‌های ایرانی به سرورهای خارجی جلوگیری کند. اگر منطق پلتفرمی در کشور توسعه پیدا کند، کمک‌های زیادی به مردم می‌شود. مقدمه ایجاد پلتفرم ایرانی، داشتن شبکه ملی اطلاعات است.

منابع


اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته