Banner
ورود اعضاء الثلاثاء 14 جوييه 2020 | سه شنبه, 24 تیر 1399

حضور دانشمندان ایرانی در همایش‌های علمی جهانی تسهیل می‌شود

یک شنبه, 01 تیر 1399 ساعت 13:31:18

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، هر ساله در گوشه و کنار جهان گنگره‌های متعددی در رشته‌های مختلف علمی برگزار می‌شود، دانشمندان از سراسر جهان خود را به محل برگزاری این گردهمایی‌های علمی می‌رسانند تا از آخرین تحولات در رشته خود مطلع شوند.

تصویر
حضور دانشمندان ایرانی در همایش‌های علمی جهانی تسهیل می‌شود

تبادل دانش، فناوری و ایده از جمله فوایدی است که معمولاً از شرکت در این نشست‌های علمی حاصل می‌شود. در واقع این برنامه سعی دارد تا  با تشویق محققان ایرانی برای شرکت در رویدادهای معتبر علمی، زمینه تبادل و تعاملات علمی را فراهم سازد و توانمندی محققان ایرانی را افزایش دهد.

ایران نیز کشور مهمی در جغرافیای علم و فناوری جهان محسوب می‌شود، بر این اساس لازم است تا دانشمندان کشور بتوانند از آخرین دستاوردهای علمی جهانی استفاده کنند. به همین جهت معاونت علمی و فناوری، یک بسته حمایتی تدوین کرده است تا این محققین و پژوهشگران بتوانند با شرایط راحت‌تری در این گردهمایی‌های علمی جهانی حضور پیدا کنند.

فدراسیون سرآمدان علمی ایران که برای اجرای بسته‌های حمایتی در این حوزه تاسیس شده است، محققین و پژوهشگران متقاضی حضور در کنگره‌های معتبر بین‌الملی را مورد حمایت قرار می‌دهد.

یکی از معیارهای مهم اختصاص این بسته حمایتی، میزان اعتبار این گردهمایی است، به همین خاطر، اسامی سخنرانان مدعو و دیگر مسائل مربوط به رویداد علمی، بررسی می‌شود. بر اساس تعداد روزهای گردهمایی علمی و مسافت کشورمان از محل برگزاری این رویداد،  کمک هزینه، خرید بلیط سفر و هزینه اقامت برابر قانون تامین خواهد شد.

 

کدام گردهمایی معتبر است

افرادی که در کشور به عنوان سرآمد علمی معرفی شده‌اند و یا اینکه به عنوان سخنران کلیدی به این همایش‌های علمی دعوت شده‌اند، می‌توانند از این کمک هزینه استفاده کنند. معمولاً گردهمایی‌های علمی که یک نفر از برنگان جوایزی مانند نوبل، کاولی یا فیلدز در آن حضور دارد، معتبر طلقی می‌شود، یا حداقل نویسندگان مقالات  علمی در نشریات معتبر علمی جهانی باید در آن رویداد حضور داشته باشند.

معاونت علمی و فناوری بسته‌های متعدد حمایتی را برای پشتیبانی از محققان، پژوهشگران، فعالان عرصه نوآوری و اساتید دانشگاه تدوین کرده است. رویکرد تخصیص این بسته‌‎های حمایتی، بیشتر تبدیل ایده و اختراع به محصولا کاربردی است.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدیدهای هفته