Sign in | الإثنين 15 أوت 2022 | دو شنبه, 24 مرداد 1401

تاثیر یک داروی قدیمی برای جلوگیری از تکثیر ویروس جدید کرونا

چهار شنبه, 27 فروردین 1399 ساعت 02:45:24

نوشته شده توسط : مدیر

تهران - ایرنا - مطالعات محققان ویروس‌شناس دانشگاه آلبرتا نشان می‌دهد یک داروی ضد ویروسی که در سال ۲۰۱۴ میلادی برای درمان ابولا ساخته شد، در توقف مکانیسم تکثیر ویروس جدید کرونا موثر است.

تصویر
تاثیر یک داروی قدیمی برای جلوگیری از تکثیر ویروس جدید کرونا

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه خبری ساینس‌دیلی، این دارو remdesivir نام دارد و تاثیر آن بر ویروس MERS قبلا مورد مطالعه قرار گرفته است و مطالعات جدید نشان می‌دهد در جلوگیری از تکثیر ویروس جدید کرونا نیز موثر است.
داروی remdesivir در سال ۲۰۱۴ میلادی برای مقابله با ابولا ساخته شد. مطالعات جدید نشان می‌دهد remdesivir یک مهارکننده قوی برای پلیمراز ویروس کروناست. پلیمراز آنزیمی است که زنجیره‌های بلند پلیمری یا اسیدهای نوکلئیک را سنتر می‌کند.
محققان پلیمراز را به موتور ویروس تشبیه می‌کنند که مسئول سنتز ژنوم ویروس است و معتقدند اگر پلیمر از هدف قرار دهیم، ویروس توانایی گسترش را از دست می‌دهد.
محققان احتمال می‌دهند این روش درمانی برای کنترل کووید-۱۹ موثر باشد.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.
نتایج این مطالعه در نشریه  Biological Chemistry منتشر شده است.

اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته