Banner
ورود اعضاء الجمعة 3 أفريل 2020 | جمعه, 15 فروردین 1399

سخنگوی دانشگاه آزاد: غیبت دانشجویان بیمار موجه است

دو شنبه, 05 اسفند 1398 ساعت 15:44:32

تهران-ایرنا- سخنگوی دانشگاه آزاد ادامه تعطیلات این دانشگاه را بستگی به تصمیم وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت: اگر دانشجویان به سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونا مبتلا شوند، نمی توانند در کلاس‌های درس حضور پیدا کنند و غیبت آنها موجه است.

تصویر
سخنگوی دانشگاه آزاد: غیبت دانشجویان بیمار موجه است

احمد حیدری امروز در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره کمیته مقابله با ویروس کرونا در دانشگاه آزاد اظهار داشت: دانشگاه آزاد هم مانند سایر نهادها و دستگاه‌های اجرایی کشور برای مقابله با ویروس کرونا در دو محور حرکت می کند، یک محور تصمیمات کلانی است که کشور می گیرد و در این راستا وزارت بهداشت متولی امر است و هر تصمیمی از نظر پیشگیری، درمانی و تعطیلات بگیرد، دانشگاه آزاد هم از آن تبعیت می‌کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد در کمیته مقابله با کرونا تصمیمات مناسبی اتخاذ کرده است. دانشگاه بیش از ۱۰۰ واحد رشته‌های پزشکی دارد که امکانات علمی و بیمارستانی خوبی را می تواند در حوزه پیشگیری، درمان و آگاهی بخشی در اختیار مردم در شهرهای مختلف قرار دهد.

سخنگوی دانشگاه آزاد با بیان اینکه کمیته مقابله با کرونا هماهنگی لازم در چند بحث را انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: در این کمیته در نظر گرفته شد که همه همایش‌ها، مجامع علمی و اقدامات اردویی دانشجویان و همه جلسات کشوری را لغو می‌کند تا به این واسطه از برگزاری تجمعات جلوگیری شود.

حیدری یادآور شد: دانشگاه آزاد یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانشجو  و بیش از ۷۰ هزار عضو هیات علمی و کارمند دارد و این کمیته مسائل مربوط به آگاهی بخشی، پیشگیری و درمان برای دانشجویان و همکاران را نیز پیگیری می‌کند.

وی همچنین گفت: دیروز اولین جلسه این کمیته تشکیل و تصمیمات مناسبی در این زمینه گرفته شد که قرار است اقداماتی در بحث‌های بهداشتی پیشگیری و اقداماتی نسبت به ضد عفونی فضای دانشگاه‌ها انجام شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد اعلام کرد که یک دستورالعمل در کمیته مقابله با کرونا صادر شد که قرار است به تمامی واحدهای دانشگاهی ابلاغ شود. این کمیته در تصمیم گیری‌های خود هماهنگی لازم با وزارت بهداشت را هم انجام می‌دهد.

حیدری افزود: تعطیلات کلاس‌های دانشگاه تابع سیاست‌های کلان کشور است، وزارت بهداشت هر تصمیمی بگیرد، دانشگاه هم انجام می‌دهد اما هنوز در خصوص تعطیلی هفته آینده تصمیم گیری نشده است.

به گزارش ایرنا، بیماری جدید کرونا با نام «کووید-۱۹» از اوایل ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت.

براساس آمار وزارت بهداشت تاکنون هشت نفر در ایران بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته و ۴۳ نفر نیز در ایران مبتلا شده اند.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدیدهای هفته