Banner
ورود اعضاء الإثنين 6 أفريل 2020 | دو شنبه, 18 فروردین 1399

نام‌نویسی آزمون دستیاری دندانپزشکی امروز آغاز می‌شود

دو شنبه, 05 اسفند 1398 ساعت 15:08:29

تهران- ایرنا- نام‌نویسی در سی و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ از ساعت ۱۴ روز پنجم اسفند ماه آغاز می شود.

تصویر
نام‌نویسی آزمون دستیاری دندانپزشکی امروز آغاز می‌شود

به گزارش روز دوشنبه مرکز سنجش آموزش پزشکی، ثبت نام در آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی از ساعت ۱۴ روز پنجم اسفند ماه آغاز شده است و تا ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۱۲ اسفند ماه ۹۸ به مدت یک هفته ادامه دارد.

بر اساس اطلاعیه مرکز سنجش پزشکی، این آزمون به صورت الکترونیک در ۱۷ شهر و ۱۹ حوزه در سراسر کشور برگزار می شود.

شهرهای محل برگزاری آزمون نیز اصفهان، اهواز، بابل، ساری، تبریز، ارومیه، تهران، زاهدان، کرمانشاه، شیراز، بندرعباس، قزوین، کرمان، گیلان، مشهد، همدان و یزد است. ثبت نام در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی صورت می گیرد.

همچنین، برای آشنایی داوطلبان با چگونگی آزمون های الکترونیک، پیش از آزمون اصلی یک نوبت آزمون آزمایشی برگزار و جزئیات آن اعلام می شود.

در صورت عدم ارسال یا نقص مدارکِ مربوط به سهمیه در بازه ثبت نام و زمان ارفاقی تکمیل مدارک، سهمیه مورد درخواست برای داوطلب لحاظ نمی شود. همچنین، از آن جا که زمان تمدید برای مراحل ثبت نام و ارسال مدارک آزمون سال جاری درنظرگرفته نشده است، در اسکن و آماده سازی و ارسال کامل مدارک دقت شود.

پس از پایان مهلت ثبت نام، تغییر سهمیه امکان پذیر نیست

شرایط عمومی شرکت در این آزمون شامل برخورداری از سلامت و توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر، واجد کلیه شرایط عمومی متداول در آزمون‌های مختلف کشور، اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مندرج در قانون اساسی، پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران، عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروه‌های محارب و ملحد و هواداری از آنها، نداشتن سوءپیشینه کیفری و عدم اشتهار به فساد اخلاقی است.

همچنین دارندگان مدرک دکترای عمومی دندانپزشکی یا دانشجویان سال آخر دندانپزشکی عمومی مشروط بر این که تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ فارغ التحصیل شده باشد، می توانند در این آزمون ثبت نام کنند. 

دانشجویان دندانپزشکی عمومی متأهل اعم از خانم و آقا، به استناد قانون تسهیل ازدواج جوانان در صورتی که از این فرصت در دوره دانشجویی استفاده نکرده باشند، می‌توانند حداکثر تا یک سال پس از فراغت از تحصیل، از این تسهیلات استفاده کنند.

دانشجویان دندانپزشکی عمومی که به هر دلیل از انجام خدمات طرح نیروی انسانی معاف هستند نیز در صورت قبولی، باید گواهی معافیت‌های مربوطه را به دانشگاه محل قبولی ارائه کنند.

برای داوطلبان ذکور مشمول انجام خدمت وظیفه عمومی که در سنوات قانونی فارغ التحصیل شده و از نظر مقررات وظیفه عمومی، مرتکب تخلف نشده باشند، در صورت قبولی، معافیت موقت تحصیلی صادر خواهد شد.

به استناد ماده ۳۰ آیین نامه دوره‌های دستیاری دندانپزشکی، در صورتی که پذیرفته شده در زمان تعیین شده ثبت نام نکرده یا پس از ثبت نام، نسبت به شروع دوره اقدام نکند، منصرف از تحصیل محسوب شده و به مدت ۲ سال از شرکت در آزمون دستیاری محروم می شود.

در صورت انصراف پس از شروع دوره و پس از انصراف قطعی، علاوه بر ۲ سال محرومیت از آزمون دستیاری، ملزم به پرداخت غرامت که میزان و نحوه آن توسط دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی مشخص می‌شود، خواهد شد.

دستیاران شهریه پرداز در صورت انصراف موظف به پرداخت شهریه کامل همان سال هستند. همچنین، به مدت ۲ سال پس از انصراف قطعی از شرکت مجدد در آزمون محروم می شوند.

برای شرکت در آزمون محدودیت سنی وجود ندارد. بازنشستگان یا افرادی که با احتساب دوره تحصیل در سن بازنشستگی قرار می‌گیرند، در صورت قبول شدن مکلف به پرداخت شهریه بوده و به صورت «شهریه پرداز» پذیرش می شوند.

امکان ورود و ادامه تحصیل دانش آموختگان رشته‌های تخصصی بالینی و Ph.D در رشته‌های دیگر تخصصی بالینی، به شرط پرداخت شهریه و پس از انجام کامل تعهدات قانونی، بلامانع است.

امکان ورود و ادامه تحصیل دانش آموختگان رشته‌های تخصصی بالینی به رشته‌های تخصصی پایه (بیماری‌های دهان و فک و صورت و آسیب شناسی دهان و فک و صورت) به شرط عضویت در هیأت علمی، بلامانع است.

سی و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی در سال ۹۹ صبح روز پنجشنبه ۵ تیرماه به طور همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در شهرهای اصفهان، تهران، بابل، تبریز، شیراز، کرمان، مشهد، یزد و همدان برگزار می‌شود. کارت ورود به جلسه از دوشنبه دوم تیرماه در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

نتایج اولیه و اسامی واجدان شرایط پذیرش (احراز حداقل ۵۰ درصد نمره آزمون)، پس از آماده شدن توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی، از طریق سایت اعلام می شود.

آن دسته از داوطلبان که دستکم ۵۰ درصد نمره خام آزمون (بدون در نظر گرفتن ضرایب دروس و رشته‌ها، به استثنای درس زبان انگلیسی که با ضریب ۲ محاسبه می‌شود) را کسب کرده باشند، اجازه انتخاب رشته دارند.

کارنامه حاوی نمره و رتبه (صرف نظر از این که داوطلب مجاز یا غیرمجاز به انتخاب رشته باشد) از طریق سایت در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد و تنها داوطلبانی که با درنظرگرفتن احراز حداقل ۵۰ درصد کل نمره خام آزمون، مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، می‌توانند رشته محل‌های مورد علاقه خود را به ترتیب اولویت دلخواه، در فرم انتخاب رشته محلی که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی همراه کارنامه به آنها ارائه می‌شود، انتخاب کنند.

داوطلب می‌تواند یک رشته را در تمام دانشگاه‌ها یا ترکیبی از چند رشته را در چند دانشگاه، انتخاب کند.

معیار پذیرش داوطلبان نیز نخست نمره کسب شده و سپس اولویت رشته محل انتخابی داوطلب است.

اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید