Banner
ورود اعضاء الثلاثاء 14 جوييه 2020 | سه شنبه, 24 تیر 1399

تولید نرم‌افزارهای شبیه‌ساز با کاربرد سنجش عملکرد تجهیزات صنعتی

چهار شنبه, 30 بهمن 1398 ساعت 14:35:23

پژوهشگران ایرانی نرم‌افزارهای شبیه‌سازی طراحی و تولید کرده‌اند که عملکرد تجهیزات صنعتی را کنترل کرده و برای بهبود کارکرد آنها راه‌حل ارائه می‌دهد.

تصویر
تولید نرم‌افزارهای شبیه‌ساز با کاربرد سنجش عملکرد تجهیزات صنعتی

به گزارش خبرنگار حوزه‌ علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، یک شرکت پژوهشی فعال در حوزه توسعه نر‌م‌افزار موفق به توسعه نرم‌افزارهای شبیه‌سازی شده است. این نرم‌افزارها می‌تواند سیستم‌ها و عملکردهای صنعتی را با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

فرشته سروش،کارشناس ارشد مهندسی شیمی این شرکت، در گفتگو  با خبرنگار آنا، گفت: توسعه، طراحی و تولید نرم‌افزار شبیه‌سازی از صفر تا ۱۰۰ توسط محققان ایرانی صورت گرفته است. این نرم‌افزار می‌‌تواند از تجهیزات صنعتی اسکن سه‌بعدی تهیه کند و فرایندهای صنعتی را مانیتورینگ کرده و برای بهینه‌سازی آنها راه‌حل ارائه دهد.

وی افزود: تحلیل علمکرد سپراتورهای صنعتی، تحلیل با زنده وارد بر سازه، تحلیل عملکرد فلومیترهای صنعتی، تحلیل عملکرد سامانه اختلاط، تحلیل عملکرد انواع راکتورهای صنعتی و تحلیل هیدرودینامیکی و ارتعاش توربوماشین‌ها از جمله کاربردهای نرم‌افزارهای شبیه‌ساز است.

مرکز تخصصی CFD  یا دینامیک سیالات محاسباتی در حوزه صنایع شیمیایی نفت و گار، تحلیل سازه و ساختمان، صنایع خودرو و هوافضا، انرژی و آموزش فعالیت دارد و خدمات ارائه می‌دهد. مرکز تخصصی هیدرودینامیک کاربردی، اندازه‌گیری هیدروکربن‌ها، طراحی فرآیند از دیگر مراکز تخصصی این شرکت پژوهشی هستند.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدیدهای هفته