Banner
ورود اعضاء الثلاثاء 22 سبتمبر 2020 | سه شنبه, 01 مهر 1399

در جلسه توجیهی اعضای هیئت علمی جدید دانشگاه آزاد تهران؛ شتاب علمی و خلق و تولید ثروت از مهمترین تحولات دانشگاه آزاد اسلامی است

چهار شنبه, 23 بهمن 1398 ساعت 12:51:33

قائم‌مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شتاب علمی، گسترش در مرزهای دانش و خلق و تولید ثروت از مهمترین تحولات دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

تصویر
در جلسه توجیهی اعضای هیئت علمی جدید دانشگاه آزاد تهران؛ شتاب علمی و خلق و تولید ثروت از مهمترین تحولات دانشگاه آزاد اسلامی است

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، جلسه توجیهی ویژه اعضای هیئت علمی فراخوان سال 97 دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با حضور سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی، بیژن رنجبر قائم‌مقام رئیس دانشگاه در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش‌های تحصیلات تکمیلی و مدیریت مرکز جذب و امور هیئت علمی، صدیقه طوطیان سرپرست اداره کل جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و حدود 110 نفر از اعضای هیئت علمی جدید و جوان دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در مجتمع دانشگاهی ولایت واحد تهران مرکزی برگزار شد.

آقامیری در جمع اعضای هیئت علمی جوان و جدید دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی ضمن تبریک فرا رسیدن 22 بهمن ماه سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و نکوداشت چهلمین روز شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی بیان کرد: همه ما وامدار انقلاب اسلامی هستیم؛ چه در نقش معلم و چه در جایگاه مسئول. ما نسبت به انقلاب و خون‌هایی که در این راه ریخته شد مسئولیت خطیری بر عهده داریم.

وی در ادامه خطاب به اعضای هیئت علمی و معلمان جوان دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: کار معلمی با عشق همراه است، اگر عاشقانه کار کنید احساس رضایت خواهید داشت. اگر بر اساس وظیفه و عشق معلمی در دانشگاه کار انجام دهیم موفق خواهیم بود.

آقامیری با تأکید بر انجام تحقیق و پژوهش در کنار تدریس، تصریح کرد: ما و شما برای وظیفه مشخصی معلمی را برگزیدیم، آن هم ساختن و پرورش انسان است؛ پس لازمه این کار انسان بودن خودمان است. باید نسبت به دانشجویان احساس پدری و مادری داشته باشیم تا بتوانیم رابطه علمی و تربیتی نیز برقرار کنیم. باید طوری عمل کنیم تا دانشجویان در مسیر تعالی علمی و انسانی به ما اعتماد کنند و احساس امنیت داشته باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران همچنین با تأکید برتعامل مثبت و پیش‌برنده با مسئولان، کارکنان و دانشجویان افزود: داشتن تعامل درست و مثبت 50 درصد امور را پیش می ‌رد. من و همکارانم در دانشگاه اعتقاد داریم برای رشته‌ای طوری برنامه‌ریزی و عمل کنیم که برای جوانان، جامعه و دانشگاه اعتبار و ثروت به دست آوریم.

وی در ادامه افزود: دانشگاه آزاد اسلامی بر این اصل حرکت رو به جلو دارد که در سال 1404 انتخاب اول کنکور جوانان کشور باشد؛ بنابراین برای رسیدن به این هدف، لازم است مفاهیم خود را تغییر دهد تا به همان جایگاه برسد.

آقامیری در بخش دیگری از سخنان خود با تأسی به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «جوان پاک دانشجو را با ایمان، شجاع، اهل اقدام، اهل کار و تلاش، دارای اعتمادبه‌نفس، حق‌پذیر، حق‌طلب، اهل مبارزه با ظلم و تعرض، و اهل مهربانی و گذشت بار بیاورید تا بتواند در آینده، جامعه را به‌درستی مدیریت کند.» خاطرنشان کرد: ما نیز در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران از شما که معلمی را انتخاب کرده‌اید توقع داریم در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات مقام معظم رهبری در پرورش انسان‌هایی که سرنوشت کشور در آینده به آنها واگذار می‌شود، ما را یاری کنید.

وی در پایان سخنان خود اظهار داشت: به معنای واقعی معلم بودن و همچنین داشتن تخصص علمی در رشته تحصیلی، دو اصل مهم در مصاحبه صلاحیت عمومی و صلاحیت علمی جذب اعضای هیئت علمی فراخوان سال 97 بوده است و همواره تأکید داشته‌ایم متقاضیان باید مسیر علمی خود را به نحو شایسته‌ای طی کرده باشند.

شتاب علمی، خلق و تولید ثروت از مهمترین تحولات دانشگاه آزاد اسلامی است

بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش های تحصیلات تکمیلی و مدیر مرکز جذب و امور هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این نشست ضمن تبریک فرا رسیدن 22 بهمن و دهه فجر به اعضای هیئت علمی جوان دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران برای آغاز همکاری در این مجموعه بزرگ علمی تبریک گفت.

وی در سخنانی با اشاره به تحولات دو سال اخیر دانشگاه آزاد اسلامی با هدف رسیدن به هدف مطلوب در سال 1404 که باید به دانشگاهی تبدیل شود که دانشگاه حل مسئله و انتخاب اول جوانان برای ادامه تحصیل باشد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با داشتن کارکنان خدوم، دانشجویان دانش‌دوست و جذب اعضای هیئت علمی جوانان، متعهد، اخلاق‌گرا و متخصص قطعاً به این هدف خواهد رسید.

مدیر مرکز جذب و امور هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تأسی به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری گفت: رهبر انقلاب در این بیانیه، جوانان را موتور پیشران چهل سال دوم انقلاب اسلامی یاد می‌کنند و شما باید در امتداد سرفصل‌های هفتگانه گام دوم انقلاب اسلامی در راستای تحولات علمی کشور در دانشگاه همت کنند.

رنجبر گفت: در دو سال گذشته علاوه بر تحولات ساختاری، در حوزه علم نیز در دانشگاه آزاد اسلامی پیشرفت‌هایی صورت گرفت.

وی گفت: شتاب علمی، گسترش در مرزهای دانش و خلق و تولید ثروت از مهمترین تحولات دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

قائم‌مقام رئیس دانشگاه در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش‌های تحصیلات تکمیلی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری همواره بر گسترش دانشگاه حل مسئله در کشور تأکید دارند، تصریح کرد: داشتن روحیه جهادی، توجه به علم و فناوری، درگیر شدن با مسائل و چالش‌های کشور، تربیت فرهنگی، اخلاقی و هویتی دانشجویان و تحول دائم و اصلاح مستمر در محیط‌های دانشگاهی، کمک به اصلاح زنجیره چرخه تولید و مصرف از جمله تأکیدات مقام معظم رهبری در دانشگاه حل مسئله است که باید در کشور گسترش یابد و دانشگاه آزاد سلامی نیز در این راستا پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری گام برمی‌دارد.

صدیقه طوطیان سرپرست اداره کل جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران نیز در این دیدار صمیمانه ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز انقلاب اسلامی و عرض خیر مقدم به اعضای هیئت علمی جدید و با اشاره به همیاری و تلاش مسئولان به‌منظور جذب نیروهای جوان و کارآمد در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران از آقامیری و رنجبر برای حمایت‌های‌شان قدردانی کرد.

وی گفت: پس از انجام مصاحبه‌های علمی و صلاحیت عمومی، تعداد 110 نفر جذب دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران شدند که احکام همه این 110 نفر صادر شد.

طوطیان در ادامه از اعضای هیئت علمی جوان دانشگاه خواست تا با برقراری تعاملات مثبت و سعه صدر با واحدهای دانشگاهی همکاری کنند.

در پایان این جلسه اعضای هیئت علمی جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، مسائل و ابهامات خود را مطرح کردند و مسئولان نیز پاسخ دادند.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته