Banner
ورود اعضاء الثلاثاء 22 سبتمبر 2020 | سه شنبه, 01 مهر 1399

دستورالعمل وظایف مراکز مشاوره در هدایت و پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

چهار شنبه, 23 بهمن 1398 ساعت 08:28:30

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل وظایف مراکز مشاوره در هدایت، ایجاد انگیزه، برنامه‌ریزی و پیشرفت تحصیلی دانشجویان را ابلاغ کرد.

تصویر
دستورالعمل وظایف مراکز مشاوره در هدایت و پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری دستورالعمل وظایف مراکز مشاوره در هدایت، ایجاد انگیزه، برنامه‌ریزی و پیشرفت تحصیلی دانشجویان را به رؤسای استان‌ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش عمومی و مهارتی (سما) دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

کلانتری در این دستورالعمل تأکید کرده است: تمام واحدهای دانشگاهی باید اقدامات لازم را برای بهبود عملکرد و تصمیم‌گیری‌های تحصیلی دانشجویان به عمل آورد.

براساس بندهای این دستورالعمل؛ معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدهای دانشگاهی باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که دانشجویان دچار افت تحصیلی یا در آستانه انصراف یا محرومیت از تحصیل، از خدمات مشاوره‌ای فردی و تحصیلی توسط مراکز مشاوره بهره‌مند شوند. همچنین مراکز مشاوره با رویکرد افزایش انگیزه‌های تحصیلی و جلوگیری از انصراف تحصیلی دانشجویان، کارگاه‌های هدفمند برگزار کرده و از ظرفیت دانشجویان همیار مشاور بهره گیرند.

مراکز مشاوره باید ضمن ارائه خدمات مشاوره‌ای، امکانات و مشخصات رشته‌های بدون آزمون دانشگاه را پیش روی دانشجویان قرار دهند.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته