Banner
ورود اعضاء السبت 19 سبتمبر 2020 | شنبه, 29 شهریور 1399

شرح اقدامات صورت گرفته برای دانش‌آموزان استثنایی؛ ۵۲ نرم افزار برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان استثنایی تولید شده است

دو شنبه, 21 بهمن 1398 ساعت 12:34:07

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی ضمن شرح پیشرفت‌های صروت گزفته در حوزه مدارس استثنایی گفت: ۵۲ نرم افزار برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان استثنایی تولید شده است.

تصویر
شرح اقدامات صورت گرفته برای دانش‌آموزان استثنایی؛ ۵۲ نرم افزار برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان استثنایی تولید شده است

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، سید جواد حسینی در مراسم رونمایی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور و رونمایی از چند طرح به مناسبت دهه فجر که صبح امروز در این سازمان برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب در زمینه‌های مختلف سیاسی و فرهنگی اجتماعی قابل بیان است.

وی ادامه داد: ایران جزو ۱۷ کشور علمی جهان قرار دارد و به برکت انقلاب میزان با سوادی در کشور رشد پیدا کرده و عدالت اجتماعی، اقتصادی و آموزشی در کشور برقرار است.

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: کاهش سواد قبل انقلاب ۵۴ درصد بوده که در حال حاضر به ۷ درصد کاهش یافته است.

وی گفت: امسال مدرسه طیف اوتیسم برای دختران در تهران تاسیس شده است و ۲۳ رشته در حوزه کار و دانش برای دختران استثنایی ایجاد شده است. رشته موسیقی برای افراد روشن دل به مدارس اضافه شده است.

حسینی افزود: آموزش و پرورش ۱۱ سیاست راهبردی از جمله توسعه عدالت، مناسب سازی، توسعه مشارکت ، جامعه پذیری، توان بخشی، تمرکز زدایی، نگاه دانش بنیان، سامان دهی نیروهای انسانی و غیره دارد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی بیان کرد: سازمان آموزش و پرورش استثنایی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای برقراری عدالت آموزشی در ۷ محور فعالیت گسترده دارد و بیش از ۱۵۳ هزار دانش آموزان و ۱۴ هزار مدرسه میزبان و ۴ هزار مدرسه پشتیبان در خدمت این دانش آموزان هستند.

وی ادامه داد: ۲۵۶ مدرسه استثنایی با مشارکت خیرین در کشور ساخته شده است. ۷۱۰ مرکز آموزشی و توان بخشی نیز بعد از انقلاب راه اندازی شده است.

حسینی افزود: هزینه های ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی از ۹۲ تا ۹۸ حدود ۴۲ برابر افزایش پیدا کرده است.

این مسئول بیان کرد: در سال ۹۸ حدود ۳۹ هزار نفر از خدمات برنامه های حمایتی و مراکز مشاوره خانواده های دانش آموزان استثنایی استفاده کرده‌اند.

وی اضافه کرد: طرح سنجش سلامت و عملکرد تحصیلی در راستای ارائه خدمات پرورشی و آموزشی به دانش آموزان استثنایی سال ۹۸ در کشور اجرایی شد.

به گفته حسینی؛ دوران پیش دبستانی با پوشش ۵۲ درصدی تحت طرح سنجش سلامت و عملکرد تحصیلی قرار گرفتند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی عنوان کرد: مراکز توان بخشی ویژه یادگیری مدارس استثنایی در ۷۵۲ منطقه تهران در حال فعالیت هستند. این مراکز مکمل روند یادگیری دانش آموزان با مشکلات ویژه یادگیری وجود دارند.

حسینی افزود: امکانات شهری برای افراد معلول در شهرهای کشور متاسفانه در سطح مناسبی قرار ندارد. مدرسه جعبه سیاه جامعه است در نتیجه مدارس استثنایی نیز باید بب‌روزتر و با امکانات بهتری باشند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: تحت حمایت و پوشش از دانش آموزان استثنایی نسبت به سال های اول پیروزی انقلاب ۸۲درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: طرح ندای همراه و منزل محور برای دانش آموزان با سطح معلولیت بالا و عدم حرکت فیزیکی در کشور اجرا می‌شود.

حسینی عنوان کرد: آموزش و پرورش استثنایی برای والدین دانش آموزان استثنایی برنامه های خاصی دارد و آنها را تحت آموزش برای رفتار مناسب با این دانش آموزان داده می‌شود.

این مسئول آموزش و پرورش بیان کرد: نهضت توان آموزی برای دادن وسایل و امکانات دولتی و خصوصی و خیرین برای پیشرفت درسی در اختیار دانش آموزان استثنایی قرار می‌گیرد.

وی افزود: امسال نرم افزار فرهنگ زبان اشاره برای دانش آموزان کم بینا و نابینا در مدارس بین آنها توزیع شده است. سازمان آموزش و پرورش استثنایی ۵۲ نرم افزار برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان استثنایی تولید کرده است.

حسینی خاطر نشان کرد: در دهه فجر ۲۲ پروژه ورزشی، آموزشی و فرهنگی به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی کلنگ زنی شد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور بیان کرد: طرح رتبه بندی معلمان در این سازمان اجرایی شد تا حق معلمان استثنایی به درستی در نظر گرفته شود.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته