Banner
ورود اعضاء السبت 19 سبتمبر 2020 | شنبه, 29 شهریور 1399

بروز اختلالی که رایانه‌های مجهز به ویندوز ۷ را روشن نگه می‌دارد

دو شنبه, 21 بهمن 1398 ساعت 12:04:05

تهران- ایرنا- با بروز یک مشکل نرم‌افزاری عجیب و بی سابقه در رایانه‌های مجهز به ویندوز ۷، برخی کاربران در خاموش کردن دستگاه‌های خود با مشکل روبه‌رو شدند.

تصویر
بروز اختلالی که رایانه‌های مجهز به ویندوز ۷ را روشن نگه می‌دارد

به گزارش پایگاه اینترنتی «اوبرگیزمو»، این که رایانه‌ای روشن نشود چیز جدیدی نیست و مشکلی است که کاربران هر از چند گاهی به دلایل مختلف با آن روبرو می‌شوند. اما این که نتوان یک رایانه‌ را خاموش کرد چندان رایج نیست، چالشی که برخی کاربران ویندوز ۷ در حال حاضر با آن مواجه هستند.

براساس گزارش‌های دریافتی از این کاربران، این طور به نظر می‌رسد که به تازگی مشکلی نرم‌افزاری در رایانه‌های مجهز به ویندوز ۷ ایجاد شده است که از خاموش شدن این دستگاه‌ها جلوگیری می‌کند. به این ترتیب وقتی کاربران سعی می‌کنند دستگاه خود را خاموش کنند، اخطاری با این مضمون دریافت می‌کنند که اجازه خاموش کردن رایانه مربوطه را ندارند.

برخی کاربران با اجرای ابزار مدیریتی Editor Group Policy و سایرین با غیرفعال کردن برخی بروزرسانی‌های نرم افزار Adobe بر این مشکل فائق آمده‌اند، با این وجود هنوز به طور قطع نمی‌توان نرم‌افزار Adobe را مقصر ایجاد این باگ دانست.

مایکروسافت از زمان کشف این مشکل نرم‌افزاری بررسی‌ها در این باره را آغاز کرده است اما هنوز مشخص نیست که اصلاحیه آن چه زمانی عرضه خواهد شد.   

کمپانی مایکروسافت ژانویه امسال به طور رسمی پایان پشتیبانی خود از ویندوز ۷ را اعلام کرد اما اگر بروز مشکلاتی از این دست در دستگاه‌های مجهز به این سیستم عامل ادامه پیدا کند، این شرکت تا کنار گذاشتن امن این سیستم‌ها به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته