Banner
ورود اعضاء الخميس 9 جوييه 2020 | پنج شنبه, 19 تیر 1399

سرمایه‌گذاران ۱۱ کشور به ایران آمدند

شنبه, 19 بهمن 1398 ساعت 14:07:47

گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه ( D۸ ) گروهی اقتصادی متشکل از هشت کشور: ایران، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریه است.

تصویر
سرمایه‌گذاران ۱۱ کشور به ایران آمدند

شبکه تبادل فناوری گروه D۸ در راستای افزایش تبادلات فناورانه بین این ۸کشور اسلامی، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل شده است و دبیرخانه دائمی آن در ایران قرار دارد.

دومین نشست سرمایه‌گذاری فناوری، یکی از رویدادهای است که در راستای اهداف شبکه تبادل فناوری برگزار شده است.

مخاطبان اصلی این رویداد وی‌سی‌ها، فرشتگان سرمایه‌گذاری و صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند. سرمایه‌گذاران در این رویداد طی جلساتی در جریان کار یکدیگر قرار می‌گیرند و با هم برای سرمایه‌گذاری مشترک همکاری خواهند کرد. استارتاپ ها و کارآفرینان فناوری نیز در این رویداد و در نشست‌های B۲B حضور خواهند یافت.

مهدی صفاری‌نیا، دبیر شبکه تبادل فناوری در دومین نشست سرمایه‌گذاری فناوری D۸ گفت: در بحث نیروی انسانی در جهان رقابت شدیدی وجود دارد و همه کشورهای عضو D۸ با بحران از دست دادن و مهاجرت نیروی انسانی به کشورهای پیشرفته مواجه هستند ولی غرب هیچ‌گاه دلسوز کشورهای اسلامی در این زمینه نخواهد بود و خودمان باید به فکر خود باشیم .

وی همچنین افزود: در این نشست و نشست‌های مشابه تجارب به اشتراک گذاشته خواهد شد و ما اگر به دنبال به اشتراک گذاری فرصت‌های سرمایه‌گذاری نباشیم و توانایی‌ها را به اشتراک نگذاریم رشد سریعی نخواهیم داشت.

وی در ادامه گفت: در دبیرخانه شبکه انتقال فناوری D۸ تلاش شده است با برگزاری رویداد، فرصت‌ها اطلاع‌رسانی و در سال ۱ تا ۲ برنامه بین‌المللی اجرا شود و سرمایه‌گذاران را دور هم جمع کند. در حال حاضر همکاری‌ بین کشورهای اروپایی و کشورهای عضو D۸ بسیار بیشتر از همکاری میان کشورهای عضو D۸ است و برای حل این مشکل دولت‌های عضو D۸ باید اقدامات سیاسی مانند حذف ویزا و ایجاد صندوق‌های حمایتی را در دستور کار خود قرار دهند .

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید