Banner
ورود اعضاء الثلاثاء 22 سبتمبر 2020 | سه شنبه, 01 مهر 1399

توسط بانک عامل نمایشگاه سی‌وسوم؛ اختصاص ۴.۵ میلیارد تومان یارانه به اهالی‌قلم در نمایشگاه کتاب

شنبه, 12 بهمن 1398 ساعت 11:13:42

تهران- ایرنا - مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی‌ایران با اشاره به ارائه تسهیلات حمایتی برای اهالی قلم در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، از اختصاص چهارمیلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان یارانه حمایتی توسط بانک صادرات ایران به عنوان بانک عامل این دوره نمایشگاه به اهالی قلم، دانشجویان، طلاب و دانشگاهیان خبر داد.

تصویر
توسط بانک عامل نمایشگاه سی‌وسوم؛ اختصاص ۴.۵ میلیارد تومان یارانه به اهالی‌قلم در نمایشگاه کتاب

قادرآشنا در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی و هنری ایرنا با اشاره به جزئیات مفاد امضای تفاهم نامه منعقده میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین بانک صادرات ایران (بانک عامل) سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، گفت: نمایشگاه کتاب امسال با برنامه ریزی منسجم و هماهنگ کمی زودتر از موعود، کارو فعالیت خود را آغاز کرده و روند فعالیت ها برای آماده سازی برگزاری یک رویداد بزرگ فرهنگی در حال انجام است.

بانک عامل بانک حامی نیز هست

قائم مقام سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران همچنین به پیشینه و سابقه فعالیت و همکاری بانک صادرات ایران با نمایشگاه‌های قبلی کتاب تهران اشاره کرد و گفت: دلیل انتخاب این بانک تنها به عنوان بانک عامل نیست بلکه بانک حامی نمایشگاه نیز محسوب می شود.

آشنا به برخی ازمفاد تفاهم نامه امضا شده با این بانک اشاره کرد و اظهار داشت: مقرر شده این بانک علاوه بر حضور، حمایت و فعالیت در این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب، در سایر نمایشگاه‌های استانی نیز به عنوان دو بال در ابعاد داخلی و استانی تلاش کند.

بانک عامل و دغدغه‌مندی حوزه فرهنگ

به گفته وی، اینکه بانکی رقمی حدود چهارمیلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را به عنوان یارانه نشر و حمایت از اهالی قلم در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در نظر می گیرد اتفاق بزرگی است.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی‌ایران گفت: دغدغه فرهنگی کشور داشتن مدیرعامل بانک عامل از دیگر شاخصه هایی است که یقین ما را در ادامه راه در جهت برپایی نمایشگاه کتاب کمک خواهد کرد.  

خوشبختانه فرآیند سیاستگذاری برپایی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روند رو به جلویی را دارد و تاکنون مشکلی نداشته و امیدوارم در آینده نیز نداشته باشیم.

آماده سازی همه زیر ساخت ها برا یبرپایی نمایشگاهی با شکوه

قائم مقام نمایشگاه کتاب سی و سوم در پاسخ به این سوال که پیش بینی شما از استقبال ناشران از این دوره از نمایشگاه چگونه است؟ گفت:‌ تلاش ما این است که با مجموعه اقداماتی که صورت می گیرد با در نظر گرفتن و آماده سازی زیر ساخت هاف زمینه های لازم برای برپایی نمایشگاهی خوب و مطلوب در خور شان جمهوری اسلامی ایران را برگزار کنیم از این رو حضور گسترده ناشران داخلی و خارجی دور از انتظار نخواهد بود.

آشنا با اشاره به اینکه سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران قرار است از ۲۶ فروردین تا پنج اردیبهشت ۱۳۹۹ در مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار می شود از آماده سازی آیین‌نامه ها و مقررات این نمایشگاه، اعلام زمان ثبت نام برای حضور ناشران در نمایشگاه، برگزاری چند جلسه شورای سیاستگذاری نمایشگاه، تعیین محل برپایی و... خبر داد.

 ترکیه میهمان ویژه نمایشگاه امسال

وی از کشور ترکیه به‌عنوان کشور میهمان ویژه امسال نمایشگاه نام برد و یادآورشد: پیش از این کشورهای عمان، افغانستان، ایتالیا، روسیه، صربستان و چین به‌عنوان میهمان‌ ویژه در نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران حضور داشتند.

قائم مقام سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ادامه داد: ثبت‎نام ناشران برای حضور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ۸ بهمن‎ جاری آغاز و ناشران متقاضی باید با مراجعه به سایت نمایشگاه کتاب تهران به آدرس www.tibf.ir نسبت به ثبت‏ نام اقدام کنند.

سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته