ورود اعضاء الإثنين 26 أوت 2019 | دو شنبه, 04 شهریور 1398

در شورای برنامه‌ریزی؛ امکان تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد فراهم شد

چهار شنبه, 14 آذر 1397 ساعت 17:49:47

امکان تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی بر اساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی، در این دانشگاه فراهم شد.

تصویر
در شورای برنامه‌ریزی؛ امکان تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد فراهم شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دویست و پنجاه و پنجمین جلسه شورای برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی برگزار شد.

بررسی پیشنهاد امکان ادامه تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاه آزاد اسلامی دستور این نشست بود که با توجه به شرایط کنونی جامعه که بسیاری از افراد علاقه‌مند به کسب تخصص در دو بعد مختلف مانند رشته‌های مهندسی و مدیریت، پزشکی و حقوق و... هستند، با این طرح پیشنهادی موافقت شد و متقاضیان تحصیل همزمان در دو رشته دانشگاهی می‌توانند با پرداخت شهریه مشروط بر وجود هر دو رشته در یک شهر به دلیل عدم افت تحصیلی دانشجویان، ادامه تحصیل دهند.

بر اساس این مصوبه، دانشجویان پذیرفته‌شده در دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی می‌توانند به طور همزمان در دو رشته ادامه تحصیل بدهند.

به‌منظور کمک به این دسته از دانشجویان، تسهیلات ویژه همچون تخفیف شهریه، امکان استفاده از مرخصی و سنوات پیش‌بینی شده است.

همچنین برای اعضای هیأت علمی که علاقه‌مند به کسب تخصص در رشته‌های جدید باشند نیز تخفیف و تسهیلات ویژه منظور خواهد شد.

در این نشست مقرر شد با توجه به اهمیت درس آشنایی با دفاع مقدس و لزوم اطلاع‌رسانی مباحث عمومی و تخصصی دفاع مقدس به جوانان دانشگاهی، جایگاه این درس تقویت شده و از حالت مازاد بر سقف خارج شود.

در ادامه این جلسه، برنامه پیشنهادی دوره کارشناسی ارشد رشته «مالی رفتاری» مطرح شد و با تائید ضرورت، قرار شد برنامه درسی این رشته با نظر متخصصان و توجه به آموزه‌های قرآنی، اصول و فروع دینی اصلاح شود.

برنامه پیشنهادی دوم تحت عنوان «مدیریت برند» (نشانه) مطرح و با توجه به سابقه، هدف و برنامه درسی مطرح‌شده، ضرورت راه‌اندازی این برنامه تأیید و مقرر شد به‌عنوان یکی از گرایش‌های مصوب مهندسی صنایع موردبررسی نهایی قرار گیرد.

در پایان این نشست، مقرر شد به‌منظور تدوین برنامه‌های آموزشی ناشنوایان و سایر معلولان، کمیته‌ای تشکیل شود و در جلسات بعدی شورا گزارش‌های این کمیته ارائه شود.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز