ورود اعضاء الإثنين 26 أوت 2019 | دو شنبه, 04 شهریور 1398

نفر دوم مسابقات اذان: تلاوت قرآن و اذان در زندگی شخصی‌ام مؤثر بوده است

دو شنبه, 12 آذر 1397 ساعت 08:59:44

نفر دوم مسابقات ملی دانشجویی اذان کشور گفت: روایت‌های زیادی درباره اهمیت جایگاه مؤذن داریم و تلاوت قرآن و اذان در زندگی شخصی‌ من مؤثر بوده است.

تصویر
نفر دوم مسابقات اذان: تلاوت قرآن و اذان در زندگی شخصی‌ام مؤثر بوده است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از آمل، امیرحسین غفوری‌فرد دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی در مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی مقام سوم در رشته اذان را کسب کرد.

وی در مسابقات جشنواره ملی قرآن و عترت که به میزبانی شهر مشهد بین دانشجویان برگزیده قرآنی همه دانشگاه‌های کشور برگزار شد، مقام دوم را کسب کرده بود.

 غفوری‌فرد در گفتگو با خبرگزاری آنا اظهار کرد: تعداد بالای شرکت‌کنندگان در مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی، سطح مسابقات را در مقایسه با سال‌های گذشته بالاتر برده بود.

این فعال قرآنی درباره نکات قابل توجه این دوره از مسابقات گفت: امسال علاوه بر داوری، قاریان ممتاز بین‌المللی کشورمان هم در مسابقات شرکت داشتند و نکات مثبت و منفی اجرا و تلاوت‌ها را بیان کردند و این موضوع باعث پیشرفت بیشتر در کار ما بود.

وی درباره نحوه انتخابش در این مسابقات گفت: در مسابقات سراسری دانشگاه آزاد اسلامی ابتدا در مرحله استانی نفر اول شدم، تصویر و فیلم اجرای اذان در مسابقات سراسری در دانشگاه آزاد اسلامی  ارومیه به داوری گذاشته شد که مقام سوم را کسب کردم؛ اما در مسابقات ملی در مشهد بین تمام دانشگاه‌های کشور کیفیت مناسب‌تری به‌صورت زنده اجرا کردم و با اختلاف جزئی دوم شدم.

روایت‌های زیادی درباره اهمیت جایگاه مؤذن داریم و من در زندگی شخصی‌ام تأثیر زیادی از تلاوت قرآن و اذان دیده‌ام.

غفوری‌فرد در مورد تأثیر اقامه اذان در زندگی شخصی‌اش گفت: روایت‌های زیادی درباره اهمیت جایگاه مؤذن داریم و من در زندگی شخصی‌ام تأثیر زیادی از تلاوت قرآن و اذان دیده‌ام.

دانشجوی رشته حقوق واحد آیت‌الله آملی در پاسخ به این سؤال که بیشترین تأثیر را بین استادان اذان از چه کسی گرفته، گفت: اذان استاد غلوش تأثیر زیادی روی من داشته چون از آن دسته از اذان‌هایی است که همه را جذب می‌کند و انسان با شنیدن آن آماده عزیمت به مسجد می‌شود.

غفوری‌فرد درباره ماندگارترین اذانی که خودش تا به حال گفته بیان کرد: به نظرم، ماندگار‌ترین اذان در همین مسابقات ملی دانشجویی بود، چون زمان دقیق مسابقات را نمی‌دانستم و فقط آن شب تمرین کردم تا اذانی که تقلید محض نباشد و تلفیقی هم باشد را اجرا کنم.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز