ورود اعضاء الأربعاء 22 مي 2019 | چهار شنبه, 01 خرداد 1398

وب‌گردی دانشجویی/ مقالات پولی را رایگان دانلود کنید

چهار شنبه, 07 آذر 1397 ساعت 10:32:13

سایت «ساینس هاب» میلیون‌ها مقاله و کتاب پولی را به‌صورت رایگان در اختیار کاربران می‌گذارد.

تصویر
وب‌گردی دانشجویی/ مقالات پولی را رایگان دانلود کنید

به گزارش خبرنگار حوزه‌ دانشگاه‌های جهان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سایت ساینس هاب یا سای‌هاب در سال ۲۰۱۱ توسط الکساندرا الباکیان در قزاقستان در واکنش به قیمت بالای کتاب‌ها و مقالات دانشگاهی راه‌اندازی شد. این امر باعث شد که به الکساندرا لقب رابین هود علم را بدهند.

ساینس هاب اولین سایت در جهان است که اجازه دسترسی نامحدود به میلیون‌ها مقاله علمی پولی را به کاربران می‌دهد. این سایت با استفاده از نام کاربری و گذرواژه یا پروکسی‌های مؤسسات آموزشی مانند دانشگاه‌ها امکان دانلود مقالات و کتاب‌های علمی را به کاربران می‌دهد. در حال حاضر بیش از ۷۰ میلیون مقاله و تحقیق در کتابخانه ساینس هاب وجود دارد.

قوانین کپی‌رایت باعث محدودیت دسترسی به مطالعات و تحقیقات علمی شده است. چنین قوانینی مانع از گسترش علم در جوامع انسانی می‌شود. پروژه ساینس هاب می‌خواهد وضعیت موجود را به چالش بکشد. ساینس هاب با کمک‌های مالی کاربران به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

هدف از ایجاد ساینس هاب مبارزه با نابرابری در دسترسی به دانش در سراسر دنیاست. مؤسس این سایت معتقد است که دانش علمی باید در اختیار همه افراد قرار بگیرد و هر شخص صرف‌نظر از درآمد، موقعیت اجتماعی و موقعیت جغرافیایی باید به منابع علمی دسترسی داشته باشد.

مأموریت ساینس هاب از میان برداشتن تمام مشکلاتی است که مانع از توزیع و گسترش علم در جوامع انسانی می‌شود. این سایت از جنبش دسترسی آزاد در علم پشتیبانی می‌کند. برای استفاده از این سایت نیازی به ثبت‌نام نیست، ‌تنها کافی است که اسم مقاله موردنظر خود را جستجو کنید.

منبع خبر : خبرگزاری آنا

اوقات شرعی به وقت ساری