Banner
ورود اعضاء الخميس 28 مي 2020 | پنج شنبه, 08 خرداد 1399

شخصیت اصلی جشنواره بازی‌های ویدئویی ایران را طراحی کنید

یک شنبه, 11 آذر 1397 ساعت 22:42:15

فرصت ارسال آثار به مسابقه «طراحی شخصیت اصلی جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران» تا پایان آذر تمدید شد.

تصویر
شخصیت اصلی جشنواره بازی‌های ویدئویی ایران را طراحی کنید

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، پس از تغییرات عمده در بزرگ‌ترین جشن بازی‌سازان کشورمان از جمله تغییر نام «جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران» به «جشنواره بازی‌های ویدئویی ایران» و افزایش ۱۰ برابری جوایز این رویداد، شخصیت جشنواره نیز تغییر می‌کند.

در هفت دوره گذشته این رویداد، کاراکتر این جشنواره یک موش بود و حالا این فرصت برای طراحان و به‌ویژه متخصصان طراحی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای فراهم است تا کاراکتر جدیدی برای این جشنواره خلق کنند.

فراز شانیار، مدیر دپارتمان هنری انستیتو ملی بازی‌سازی و داور فراخوان طراحی شخصیت اصلی جشنواره هشتم در این باره گفت: تنها محدودیتی که در انتخاب شخصیت جشنواره وجود دارد، ایرانی بودن آن است. وگرنه به‌عنوان مثال طراحان می‌توانند از یک گونه جانوری که در ایران زندگی می‌کند الهام بگیرند یا از شخصیت انسانی با لباس‌های محلی امروزی شده استفاده کنند.

وی ادامه داد: از ویژگی‌های مهم شخصیت این است که وضوح داشته باشد، بیش از حد انتزاعی نباشد و بیش از حد هم واقع‌گرایانه نباشد، قابل‌درک باشد و اصول اولیه طراحی و گرافیک مثل تناسب اعضای بدن و حجم‌پردازی هر چند ساده در طراحی شخصیت رعایت شود. کاراکتر باید از فاصله دور قابل‌تشخیص باشد و قابلیت این را داشته باشد که در حالت‌های مختلف طراحی شود.

براساس این گزارش آخرین فرصت ارسال آثار ۱۵ آذر تعیین شده بود؛ اما با توجه به درخواست طراحان جهت صرف وقت بیشتر روی آثار، این مدت تمدید شد. به این ترتیب، علاقه‌مندان تا پایان آذر فرصت خواهند داشت تا طرح‌های خود را ارسال یا اصلاح کنند و سپس داوری در طی دو مرحله انجام خواهد شد. قرار است سه طرح برتر به ترتیب پنج، سه و یک میلیون تومان جایزه دریافت کنند.

شرکت‌کنندگان در این فراخوان در زمان طراحی آثار باید شرایط خاصی را رعایت کنند: ۱. شخصیت طراحی‌شده باید ایرانی باشد. ۲. شخصیت طراحی‌شده نباید کپی شده از یک ایده یا شخصیتی دیگر باشد. ۳. در طراحی شخصیت باید از المان‌های بازی‌های رایانه‌ای استفاده‌شده تا تداعی‌کننده ویدیوگیم باشد. ۴. شخصیت طراحی‌شده باید قابلیت اجرا در حالت‌های دوبعدی و سه‌بعدی را داشته باشد. ۵. شخصیت طراحی‌شده باید در حالت‌های ایستاده، در حالت نمای روبه‌رو و پشت و همچنین پنج حالت نمای صورت (خندیدن، گریه کردن، شادی، غم، ساده)  ارسال شوند. ۶. در طرح‌های ارسال‌شده باید اعلام شود که لایسنس این طرح متعلق به جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران است. ۷. از تمام طرح‌های ارسال‌شده ویدئویی ساخته خواهد شد و در زمان برگزاری جشنواره به نمایش درمی‌آید. ۸. فایل‌های ارسالی در فرمت jpeg  و در فایل زیپ شده ارسال شوند.

برای ارسال آثار می‌توانید به سایت هشتمین جشنواره بازی‌های ویدئویی ایران مراجعه کنید.

اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید