ورود اعضاء الجمعة 23 أوت 2019 | جمعه, 01 شهریور 1398

بررسی دولت الکترونیک در جلسه نمایندگان مجلس و وزیر ارتباطات؛ جهرمی: شاخص دولت الکترونیک در سال آینده به 200 درصد می رسد

سه شنبه, 11 دی 1397 ساعت 13:29:17

تهران- ایرنا-وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در نشست با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم که بتوانیم در سال 98 رشد 200 درصدی را در شاخص های دولت الکترونیک داشته باشیم.

تصویر
بررسی دولت الکترونیک در جلسه نمایندگان مجلس و وزیر ارتباطات؛ جهرمی: شاخص دولت الکترونیک در سال آینده به 200 درصد می رسد

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'محمدجواد آذری جهرمی' وزیر ارتباطات و 'امیر ناظمی' معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات شامگاه دوشنبه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات میزبان تعدادی از اعضای فراکسیون نفت و نیروی مجلس بودند. 
وزیر ارتباطات درباره راه های استعلام برای مشخص کردن گروه مشمول یارانه کالا توضیح داد: بانک های اطلاعاتی متعددی در این زمینه وجود دارد. افرادی که کارمند دولت هستند، میزان حقوق شان در بانک اطلاعاتی موجود است، اگر فردی کار اداری نداشته باشد اما تحت بیمه باشد می‌توان حقوقش را از سازمان بیمه استعلام کرد. شیوه استعلام از بانک مرکزی نیز یک جمله است این که ماهانه بیش از 3 میلیون درآمد دارد یا نه.
جهرمی در ادامه گفت: آماری را رئیس سازمان فناوری اطلاعات درخصوص استعلام های یارانه کالا در آذرماه ارایه دادند. این کار باعث صرفه جویی بسیار زیادی در هزینه و کاغذ شد. زیرساخت ها را اماده کردیم اما به معنای این نیست که دستاورد بسیار بزرگی در توسعه و بهره گیری از منابع دولت الکترونیکی داریم. زیرساخت ها آمادگی کامل دارند اما درحال حاضر 10 درصد از دستگاه ها متصل شده اند که باعث رشد خوبی شده است.
وی‌ ادامه داد: ابتدا شاید اختلاف نظرهایی درخصوص همکاری نهادها وجود داشت. طبیعتا شورای عالی فضای مجازی به عنوان مرجع که بتواند در این عرصه تصمیم‌گیری کند تشکیل جلسه و مصوبه ای به این مفهوم داد که دولت الکترونیک به معنای حاکمیت الکترونیک است و قوه قضاییه و نیروهای مسلح به اتصال به این شبکه ملزم شدند. اولین اتصال ما با ناجا برقرار شد و این ارگان همکاری بسیار خوبی انجام داد و انصافا پای کار آمدند و سرویس را برقرار کردند.
وزیر ارتباطات در ادامه توضیح داد: بانک مرکزی به این شبکه متصل نشده بود اما با همین فرآیند کارت سوخت وارد کار شد و سایر خدماتش را نیز قرار است بیاورد. با قوه قضاییه تفاهمنامه امضا کردیم و فکر می‌کنم ظرف سه ، چهار ماه آینده این اتصال نیز اتفاق بیفتد. انصافا مجلس و خصوصا کمیسیون صنایع و کمیته ارتباطات نیز بسیار همکاری کردند.
جهرمی در ادامه گفت: رئیس جمهوری نیز بارها به دولت الکترونیک اشاره کرده و از لزوم آن گفته و از ما خواسته راه اندازی دولت الکترونیک را در حوزه سلامت پیگیری کنیم.
وزیر ارتباطات عنوان کرد: در ارزیابی های دولت الکترونیک، وزارت امور اقتصاد و دارایی امسال رتبه اول را کسب کرد و آنان سهم خودشان را به خوبی ایفا کرده اند و زیرساخت های این بخش به خوبی پیش رفته و فقط در تبادل اطلاعات مشکلاتی وجود دارد که این به مطالبه ما و گفت وگو پیرامون این موضوع برمی گردد.
جهرمی تصریح کرد: در این جلسه اشاره ای به ساختار وزارت ارتباطات در شهرهای دیگر شد. باید بگویم تا زمانی که ما شرکت مخابرات را داشتیم نماینده مان در شهرهای دیگر همان مخابرات بود که این روند بعد از خصوصی سازی کمرنگ شد. در دوره آقای واعظی وزیر سابق ارتباطات ساختار استان ها احیا و اداره کل آی سی تی تشکیل شد. ارشدیت پست، پست بانک و حتی اپراتورها در حوزه هماهنگی عضو شورای برنامه ریزی استان ها هستند. در استان های مختلف ضعف و قدرت داریم. مدیری تمام ساختارها را درست کرده و مدیری هم خوب عمل نکرده و در هر حال این ساختار در حال کامل شدن است.
وزیر ارتباطات گفت: در حوزه دولت الکترونیک به عنوان مهم ترین وظیفه سازمان فناوری اطلاعات، پیگیری های نمایندگان را برای خود یک فرصت بی نظیر می دانیم و قدردان آن هستیم. امیدوارم که بتوانیم در سال 98 رشد 200 درصدی را در شاخص های دولت الکترونیک داشته باشیم. 

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز