ورود اعضاء الجمعة 19 أفريل 2019 | جمعه, 30 فروردین 1398

کشف محل رویاهای خشم در مغز
چهار شنبه, 28 فروردین 1398 ساعت 13:44:23
دانشمندان با بررسی نوار مغزی افراد در خواب توانستند محل به وجود آمدن خواب های عصبانی را در مغز پیدا کنند.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، محققان طی تحقیق جدیدی که روی سالمندان انجام شد، الگوی فعالیت مغز را شناسایی کرده اند که می‌تواند باعث بروز خشم در رویا شود.

محققان نوار مغزی افرادی را که در این مطالعه شرکت داشتند در دو شب جداگانه مورد بررسی قرا…

آلوده‌شدن 150 میلیون کاربر اندروید به بدافزار
چهار شنبه, 28 فروردین 1398 ساعت 08:50:44
مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به آلوده‌شدن ۱۵۰ میلیون کاربر اندروید به یک بدافزار موبایلی از طریق فروشگاه گوگل پلی هشدار داد.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، به نقل از مرکز ماهر، یک پویش پیشرفته مخرب کشف شده است که بدافزار ‫سیمباد (SimBad) را از طریق فروشگاه Google Play منتشر می‌کند. به‌گفته کارشناسان، بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر در حال حاضر تحت تأثیر این پویش قرار گرفته‌…

تغییر روند تصمیم گیری مغز امکان پذیر شد
سه شنبه, 27 فروردین 1398 ساعت 15:46:22
مطالعات اخیر محققان دانشگاه پلی موث در انگلیس نشان می‌دهد با استفاده از امواج مافوق صوت کم‌شدت، می‌توان فعالیت مغز را در بخش‌هایی به طور بازگشت‌پذیر تغییر داد و این دستاورد می‌تواند در روند تصمیم‌گیری مغز موثر باشد.

به گزارش روز سه شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری مدیکال اکسپرس، محققان با مطالعه روی میمون‌های ماکائو که نوعی نخستی سان هستند، دریافتند تفکر خلاف واقع با بخش جلویی مغز موسوم به قشر سینگولیت قدامی ارتباط دارد. محققان نشان دادند با هدف‌گیری نو…

از جمجمه‌خوانی تا تصویربرداری عصبی
سه شنبه, 27 فروردین 1398 ساعت 12:49:57
صرف نظر از پیامدهای خوب یا بد آن در فضای تاریک ایجاد شده توسط جمجمه خوانی یک رشته مهم روانشناختی ظهور کرد. رشته عصب روانشناختی دانشی است بهرابطه بین پدیده های روانی و عملکرد مغز را بررسی می کند.

به گزارش گروه علم وفناوری ایسکانیوز، جمجمه خوانی با یک ایده ساده آغاز شد. گال پزشکی مجذوب مغز انسان بود. او به درستی فرض کرد که مغز جایگاه تمامی عملکردهای ذهنی انسان است. از این گذشته او فرض کرد که فرآیندهای ذهنی مختلف در نقاط خاصی در سراسر مغز واقع …

فناوری های آموزشی؛ شمشیری دولبه
سه شنبه, 27 فروردین 1398 ساعت 10:23:38
امروزه نقش استارت آپ ها و فناوری های تعلیمی در نظام های آموزشی پررنگ شده و این پیشرفت، کاهش هزینه ها و درک بیشتر دروس آموزشی را در پی داشته اما عده ای هنوز نگرانی های خود را در مورد رشد روزافزون فناوری های آموزشی دارند. در ادامه به معرفی برخی از این برنامه ها و جایگاه آن ها می پردازیم.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، نظرسنجی که اخیرا توسط دانشگاه هنرهای مذهبی MidAmerica Nazarene منتشر شد، نشان می دهد که در عصر دیجیتال جایگاه فن آوری در کلاس‌های درس نه تنها عاملی مکمل بلکه ضروری است.

بر اساس این گزارش 73 درصد از جمعیت دانش آم…

حضور کاروان ورزشی ایران در ۴ رشته ورزشی در یونیورسیاد دانشجویان جهان قطعی شد
سه شنبه, 27 فروردین 1398 ساعت 09:41:48
حضور کاروان ورزشی ایران در سی‌امین یونیورسیاد دانشجویان جهان در چهار رشته تکواندو، والیبال، تیراندازی و تیراندازی با کمان قطعی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، اولین نشست هیئت رئیسه فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در سال ۱۳۹۸ با موضوع چگونگی حضور کاروان ورزشی ایران در سی‌امین یونیورسیاد دانشجویان جهان با حضور کلیه اعضا در محل …

لزوم استفاده از سیستم های اطلاعات جغرافیایی به منظور برنامه ریزی صحیح در امور درمانی
دو شنبه, 26 فروردین 1398 ساعت 14:54:59
رییس دبیرخانه ستاد پدافند غیرعامل وزارت بهداشت گفت: برای داشتن برنامه ‎ریزی صحیح و کارآمد به منظور ارتقای سلامت، میزان دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی، مدیریت بحران و عواملی از این قبیل، استفاده از سیستم های اطلاعات جغرافیایی بهداشتی و درمانی (Health GIS) بسیار ضرورت دارد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از وبدا، دکتر نفیسه میرکتولی در اولین نسشت علمیَ، آموزشی و هم‎ اندیشی کشوری GIS (سیستم اطلاعات جغرافیایی) و سنجش از دور، با بیان اینکه سیستم اطلاعات جغرافیایی، به واسطه ﻧﻘﺸﻪﻫﺎ، ﻧﺎﺑﺮﺍﺑﺮی‎ﻫﺎ ﺭﺍ ﺁشکاﺭ ﻣی ‎ﺳﺎﺯﻧﺪ، اظ…

ظهور 6 تخصص جدید در آینده نزدیک
دو شنبه, 26 فروردین 1398 ساعت 13:16:43
فناوری در حوزه‌های مختلف پیشرفت کرده و انتظار می رود در آینده نزدیک نیازمندی‌های جوامع بشری تغییر کند و به دنبال آن زمینه برای ظهور تخصص‌ها و مشاغل جدید فراهم شود که در این مقاله به 6 مورد از آنها پرداخته شده است.

به گزارش گروه علم‌و‌فناوری ایسکانیوز، نگرانی هایی در خصوص کاهش استفاده از نیروی انسانی و جایگزینی ربات ها و سامانه های هوشمند به جای آنان افزایش یافته است و تقریباً این همان نگرانی هایی است که پدران ما در دهه های 40 و 50 قرن گذشته میلادی پس از ظهور ر…

«دستورالعمل حمایت از شتابدهنده های استانی فاوا» منتشر شد
دو شنبه, 26 فروردین 1398 ساعت 13:02:29
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «دستورالعمل حمایت از شتابدهنده های استانی فاوا» را تصویب و اعلام کرد.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، کارگروه وجوه اداره شده این وزارتخانه«دستورالعمل حمایت از شتابدهنده های استانی فاوا» را تصویب و اعلام کرد.

بر اساس اعلام کارگروه وجوه اداره شده، این دستورالعمل به منظور توسعه فناوری، رونق بخشی به کسب و کار فعالین…

ترجمه هوشمند مقالات با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین
یک شنبه, 25 فروردین 1398 ساعت 13:07:35
استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در جهت افزایش دقت و کاهش هزینه ها، همواره از اهداف اصلی توسعه این فناوری بوده است.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، یکی از زمینه‌هایی که رشد خوبی در این رشته داشته است، کاربرد این فنآوری در تحلیل زبان و ترجمه متون است که خوشبختانه توسط متخصصین ایرانی ترگمان، بومی سازی شده و با کیفیت خوبی در رقابت با غول هایی همچون گوگل و مایکروسافت…