ورود اعضاء الإثنين 17 جوان 2019 | دو شنبه, 27 خرداد 1398

منصوریان تشریح کرد: مروری بر ۴ دهه حساس انقلاب اسلامی

یک شنبه, 09 دی 1397 ساعت 08:37:53

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با تشریح چهار دهه حساس انقلاب اسلامی گفت: دشمنان از راه نظامی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی وارد شدند اما شکست خوردند.

تصویر
منصوریان تشریح کرد: مروری بر ۴ دهه حساس انقلاب اسلامی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ساری، حسین منصوریان در مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی که با حضور جمعی از اساتید، دانشجویان و کارکنان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار شد، اظهار کرد: با وجود همه دشمنی‌هایی که از بدو انقلاب توسط استکبار جهانی صورت گرفت، همواره این نقشه‌های دشمن با حضور شکوهمند مردم در صحنه خنثی شد و حماسه ۹ دی هم یکی ازبارزترین این حضور است که امنیت نظام را تضمین کرد.

وی اضافه کرد: در طول ۴۰ سالی که از انقلاب شکوهمند اسلامی می‌گذرد، در هر دهه ایران با یک مشکل خاصی مواجه بود. در دهه اول انقلاب با حربه نظامی وارد میدان شدند که شکست خوردند. در دهه دوم با توسل به حربه فرهنگی و شبیخون فرهنگی در جهت براندازی نظام اقدام کردند. دهه سوم با ترفند سیاسی وارد میدان شدند و با محدود کردن سیاست‌های  ایران در خاورمیانه و به میان کشیدن بحث هسته‌ای در منزوی کردن ایران تلاش کردند، اما با درایت مسئولان نظام و حضور مردم موفق نبودند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، دهه چهارم را کینه‌ورزی دشمن نسبت به نظام جمهوری اسلامی و حمله اقتصادی دانست و تصریح کرد: در تابستان داغی که دشمن برای براندازی انقلاب اسلامی نقشه کشید، حضور در صحنه مردم غیرتمند ایران اسلامی به نسیم ملایم دوستی ملت و مسئولین تبدیل شد.

منصوریان یادآور شد: گرچه در همه این دهه‌ها اصل حرکت دشمن براندازی نظام بود و تا به امروز لحظه‌ای از کینه و دشمنی نسبت به ملت ایران دست نکشید، اما در روز ۹ دی، پیوند عاشورایی مردم، رهبری و روز بصیرت و حضور آگاهانه ملت مسلمان ایران در خلق این حماسه عظیم تاریخی را ارج نهاده و سربلندی ملت ایران را خواستاریم.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران نیز عناصر مؤثر در فتنه ۸۸ را به پنج دسته تقسیم کرد و گفت: این پنج دسته شامل ۱. بیگانه‌هایی با محوریت آمریکا و رژیم صهیونیستی و انگلیس ۲. ضد انقلاب سنتی داخلی و خارجی کشور از جمله منافقین، نهضت آزادی، بنی‌صدر، سلطنت‌طلبان ۳. فرقه‌های نوظهور استعماری مثل بهائیت و حجتیه و ... ۴. ضد انقلاب جدید از زمان دولت سازندگی و اصلاحات کم‌کم ادبیات خودشان را به ادبیات اپوزیسیون تبدیل کردند  ۵. خواص بی‌بصیرت.

حجت‌الاسلام سید حسین حسینی کارنامی تصریح کرد: بی‌تردید فتنه ۸۸ خسارات مادی، معنوی و حیثیتی زیادی برای نظام و کشورمان چه در داخل و چه در سطح بین‌الملل به همراه داشته است و خطرناک‌ترین و خسارت‌بارترین پیامد آشوب‌ها و اغتشاشات در فتنه سبز، تخریب چهره نهادها و مراکز قانونی چون سپاه، بسیج، شورای نگهبان، ولایت‌فقیه، صدا و سیما و ... بود.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز