ورود اعضاء الإثنين 26 أوت 2019 | دو شنبه, 04 شهریور 1398

حماسه ۶ بهمن آمل توطئه کمونیست‌ها و منافقان را نقش بر آب کرد

یک شنبه, 07 بهمن 1397 ساعت 13:42:17

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری گفت: خلق حماسه بی‌بدیل مردم آمل در ۶ بهمن ۱۳۶۰ توطئه‌ و ترفند گروهک‌های کمونیستی و منافقان را نقش بر آب کرد.

تصویر
حماسه ۶ بهمن آمل توطئه کمونیست‌ها و منافقان را نقش بر آب کرد

ابراهیم فلاح در گفتگو با خبرنگار آنا در ساری درباره حماسه ۶ بهمن سال ۶۰ اظهار کرد: خلق حماسه بی‌بدیل مردم آمل در این روز بسیاری از توطئه‌ها و ترفندهای گروهک‌های کمونیستی و منافقان در این شهر را نقش بر آب کرد.

وی، حماسه ۶ بهمن آمل با مقاومت مردم را موجب تقویت نهال نوپای انقلاب اسلامی ایران دانست و اضافه کرد: این مبارزه و مقاومت در حقیقت یک تجربه انقلابی برای وحدت جوانان آملی در همان نخستین سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود و می‌تواند هم‌تراز حماسه‌هایی چون قیام مردم قم و تبریز قرار گیرد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری، حضور مردم آمل در خلق این حماسه را ماندگار توصیف کرد و افزود: صبح روز ششم بهمن‌ سال ۱۳۶۰ در یک روز سرد زمستانی، ملت شجاع و انقلابی آمل از خانه‌ها بیرون آمدند و نبرد خود را با منافقان در کنار سپاه، رزمندگان و بسیجیان آغاز کردند و با ساختن سنگرهای بی‌شمار، نام شهر هزار سنگر را برای آمل رقم زدند. سهم این مردم غیور در این میان سرنوشت‌ساز بود و در پایان درگیری‌ها و با رشادت‌های مردم، شهر در کنترل ملت قرار گرفت.

فلاح با بیان اینکه شکست منافقان در حماسه آمل درس بزرگی به متجاوزان حریم ملت ایران داد و برای همیشه در تاریخ این مرزوبوم جاودانه شد، تبیین کرد: در آن روز حماسی، مردم آمل در ۱۰ ساعت با سرکوب کردن منافقان، خاطره به‌یادماندنی از خود به یادگار گذاشتند که امام خمینی(ره) در وصیت‌نامه خود با عظمت از مردم آمل یاد کردند که باید از آنان قدردانی کرد. روز ششم بهمن‌ یادآور یک روز تاریخی در تقویم ایران اسلامی است.

به گزارش آنا؛ در حماسه تاریخی و جاویدان ۶ بهمن آمل حدود یک هزار سنگر ایجاد و این شهر به‌عنوان «هزار سنگر» نامیده شد و برای حفظ و حمایت از قرآن، اسلام، انقلاب و امام امت، ۴۰ نفر از نیروهای ارزشی، ولایی و جان‌برکف آملی کام خود را با شربت شهادت شیرین کردند و رزمندگان زیادی  مجروح شدند.

شهرستان آمل بیش از یک هزار و ۲۴ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

اوقات شرعی به وقت ساری