ورود اعضاء الجمعة 23 أوت 2019 | جمعه, 01 شهریور 1398

برنامه ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت‌های نوپا

دو شنبه, 08 بهمن 1397 ساعت 11:57:53

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: مشکل اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان، بازار است که لیزینگ می‌تواند در این زمینه به آنها کمک کند.

تصویر
برنامه ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت‌های نوپا

علی وحدت در گفتگو با خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، گفت: در سفرهای استانی، مشکلات شرکت‌ها را بررسی می‌کنیم و شاهدیم که تعداد زیادی از شرکت‌ها برای دریافت وام، دچار بروکراسی اداری می‌شوند و نتوانسته‌اند وام بزرگی دریافت کنند. به همین دلیل سقف اختیارات را برای شعبات صندوق  بالا بردیم و فعالیت جدی در این زمینه را آغاز کردیم.

وی ادامه داد: با صندوق‌های پژوهش و فناوری هم برنامه‌هایی داریم که مشکل شرکت‌های کوچک و نوپا حل می‌شود. باید منابع صندوق سپرده‌گذاری شود ولی این مسئله نباید مانع استفاده از منابع شود.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: مشکل اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان، بازار است که در بحث تحریم‌ها به یک مشکل جدی تبدیل‌شده است؛ چراکه بسیاری از شرکت‌ها خریدار محصولات هستند ولی نقدینگی ندارند که لیزینگ می‌تواند در این زمینه به آنها کمک کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به همین دلیل با کمک شتاب‌دهنده‌ها و پارک‌های علم و فناوری فعالیت‌هایی انجام می‌شود که موجب تسهیل و تسریع  فرآیند دریافت تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی می‌شود تا صندوق، جریان نوآوری را احیا کند.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز