ورود اعضاء الإثنين 26 أوت 2019 | دو شنبه, 04 شهریور 1398

امام جمعه نکا: کم و کسری را باور داریم اما افتخارات را نباید نادیده بگیریم

جمعه, 19 بهمن 1397 ساعت 12:08:31

امام جمعه نکا با اشاره به اینکه ما کم و کسری ‌را باور داریم، گفت: افتخارات و پیشرفت را هم نباید نادیده بگیریم، مهم‌تر از اینها عزت و شرافتی است که به‌وجود آمده است،

تصویر
امام جمعه نکا: کم و کسری را باور داریم اما افتخارات را نباید نادیده بگیریم

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، همایش گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب با عنوان انقلاب فاطمی اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران واحد ساری برگزار شد.

امام جمعه شهرستان نکا در این مراسم اظهار کرد: همزمان با ایام دهه فجر، در ایام شهادت بانو فاطمه زهرا (س)  که طریقه زندگی ایشان درس بزرگی برای مسلمانان است، قرار داریم، همانطور که پیامبر اکرم (ص) در رابطه با اهل بیت سفارش بسیار کرد گروهی دیگر شیعه بوده و محب نبودند برخی دیگر شیعه و محب و دوستدار اهل بیت بودند که این ویژگی مردم انقلابی موجب شد تا انقلاب اسلامی ایران به پیروزی برسد.

حجت‌الاسلام محمد محمدی‌لائینی افزود: محبت به اهل بیت بسیار مهم است، اگر خداوند می‌خواست به پیامبرش مزد بدهد از نظر محاسبات مادی معادلی نداشت خداوند مزد همه چیز را در مودت و محبت به اهل بیت پیامبر قرارداده است، اعتقاد به اهل بیت و محبت به آنها افتخار بزرگی است و ما باید قدر بدانیم، محبت باید در رفتار و عمل انسان ظهور پیدا کند همانطور که مردم چهل سال به پای این نظام مقدس ایستادند و همه مشکلات را تحمل کردند تا در راهپیمایی ۲۲ بهمن مراتب وفاداری خود را در رابطه انقلاب به نمایش بگذارند.

وی اضافه کرد: امروز رسالت و مسؤولیت دانشگاهیان در رابطه با انقلاب اسلامی این است که در همین مسیر حرکت کنند همانطور که تظاهرات بزرگی از دانشگاه‌ها به وجود آمده و خدمت نهاد دانشگاه به انقلاب چشمگیر بوده و رشد و توسعه دانشگاه آزاد نمونه‌ای از خدمات انقلاب اسلامی است.

عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران  با اعلام اینکه سوال اینجاست که وظیفه ما در برابر انقلاب چیست؟ گفت: یکی از وظایف ما رشد و تلاش علمی است، رشد علمی آبروی نظام و انقلاب است ما باید به تمدن اسلامی برسیم، دفاع از انقلاب اسلامی یکی دیگر از وظایف ماست متاسفانه برخی‌ها در فضای مجازی و بیرون حتی آنانی که نان خور نظام هستند مهاجم می‌شوند.

محمدی‌لائینی با اشاره به اینکه ما کم و کسری ‌را باور داریم، گفت: با این وجود، افتخارات و پیشرفت را هم نباید نادیده بگیریم، مهم‌تر از اینها عزت و شرافتی است که به‌وجود آمده است،شاه ‌ملعون به صراحت بیان کرد که سلطنت را مدیون آمریکاست ولی امام فرمود انقلاب اسلامی تحفه الهی است امروز همه ما باید مدافع نظام و انقلاب باشیم و برای تداوم این نظام نیروهای اهل و صالحی را تربیت کنیم.

وی گفت: باید بدانیم آیا در دانشگاه آزاد اسلامی توانستیم فرهنگی را که متناسب با ماهیت و هویت انقلاب اسلامی است، تدوین کنیم؟ ما باید نسل‌های بعدی را پیرو نسل اولی‌هایی که انقلاب شکوهمند اسلامی را به پیروزی رسانده اند تعلیم و تربیت کنیم و در حفظ امنیت و سپردن آن به امام زمان تلاش کنیم.


 رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه مازندران نیز در این همایش اظهار کرد: ماهیت و اساس دانشگاه آزاد اسلامی در انقلاب اسلامی مشخص است، اساس انقلاب مردم محوری است، مردمی که با اراده و ایمان و مستقل و مسؤولیت پذیر هستند و در طول این ۴۰ سال نقش خود را به خوبی ایفا کردند.

محمد صالحی افزود: ولایت‌پذیری مردم ستون و اساس انقلاب اسلامی است، مردم ولایتمدار با هدف ترویج فرهنگ ایستادگی، این فرهنگ را نهادینه کردند، تا جایی که نسل سومی ها هم از انقلاب فاصله نگرفته و پای کار آمده و در این ایام شهادت که یادآور ایثار و شهادت طلبی‌ها است شرافت و اقتدار ملی را نشان خواهند داد.

وی اضافه کرد: در این شرایط حساس، انقلاب اسلامی باید به برجسته‌ترین شکل خودش را نشان بدهد؛ چرا که دشمن با اعمال جنگ نرم، سرمایه‌گذاری در فضای مجازی، درگیر کردن ذهن جوانان، نوجوانان و حتی کودکان توطئه‌های بسیار در طول سه سال گذشته بکار گرفته و در این فکر است که انقلاب اسلامی در چهل سالگی‌اش پایان می‌یابد، ولی مردم باشکوه و اقتدار مشت محکمی در دهان دشمن خواهند زد.

 رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران  یادآور شد: سرمایه‌گذاری دشمن در بحث‌های اقتصادی دستاوردهایی چون بیکاری، تحریم‌ها و فاصله بین مسؤولان و مردم تهمت زدن به فساد را رقم زد، ولی خوشبختانه مسؤولان مطلع هستند و با اقتدار مقابل غرب ایستادند.

صالحی با اشاره به اینکه دستاوردهای انقلاب شامل دو بخش تدوینی و آیینی هستند، افزود: دستاورد تدوینی در بعدهای مختلف علمی، بهداشت، درمان، اقتصادی و نظامی و دستاورد آیینی هم طبق آیین برگزاری جشن باشکوه ملی در روز  ۲۲بهمن جشن که بیعت مجدد مردم با نظام و آرمان انقلاب است.

وی با اعلام اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب است، گفت: این دانشگاه با چهل سال سابقه با حمایت مادی و معنوی امام راحل و رهبر انقلاب امروز بیش از ۶ میلیون فارغ‌التحصیل دارد، همچنین رتبه ۶ دنیا در طراحی و ساخت پرتاب ماهواره را داراست، ورود به انجمن های فضایی در کشور، قطب پزشکی در کشورهای غرب آسیا، دارا بودن بیش از یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار دانشجو، ۳۰ هزار عضو هیأت علمی و ۱۰ هزار اساتید، کمک کار مراکز علمی در تمام رتبه بندی‌ها در کشور، جز هشت دانشگاه برتر ایران در علم گیاه پزشکی، دانشمندان بزرگ دنیا و موسسات معتبر دانشگاه آزاد را برجسته اعلام کردند.

 رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه مازندران  بیان کرد: به عنوان خدمتگزاران نظام و اشاعه دهنده فرهنگ علم و دانش در دانشگاه هستیم و امیدواریم این دانشگاه همچنان در عرصه علم و دانش بدرخشد و همینطور در مناسب‌های دینی و علمی به‌عنوان یک موسسه علمی حضور داشته باشد.


به گزارش فارس، در پایان این همایش از دانشجویان فرهیخته و برتر علمی دانشگاه آزاد اسلامی، در حوزه فرهنگی و در بخش اساتید از پژوهشگران و فعالان فرهنگی مرتضی خرمی از قائم‌شهر ، عیسی غلام پور عزیزی از بابل، ایمان خنکدار از ساری، احمد اسفندیاری از ساری و کلثوم اکبرنتاج ساری و در بخش دانشجویی از قاریان قرآن و فعالان واحد ساری از امیرحسین حسینی، علیرضا شکری، کمال ساداتی، امید تیموری، محمد طاها سعادتی‌راد، محمد فتاحی، محمد خدادادی، مینا علیزاده، ندا قلیپور، زکیه شهبانی، سحر صلاحی، کوثر تنکابنی و فرزانه بابایی تجلیل شد.

در بخش کارکنان دانشگاه از فعالان فرهنگی از علی تقوی، اکبر پناهی، محمدحسن آخوندیان رتبه برتر ارزیابی نماز در کشور و همچنین از دانشجویان متولدان ماه بهمن ۱۲ تا ۲۲ از حسینعلی مفیدی، مرتضی موسوی، حامد محمدنژاد، امیر شریعت تجلیل شد و غبارروبی مزار شهیدان گمنام پایان بخش این همایش بود.

اوقات شرعی به وقت ساری