ورود اعضاء الجمعة 19 جوييه 2019 | جمعه, 28 تیر 1398

طراحی و ساخت حشره‌کش زیستی گیاهی

یک شنبه, 14 بهمن 1397 ساعت 12:35:13

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل از طراحی و ساخت حشره‌کش زیستی گیاهی خبر داد.

تصویر
طراحی و ساخت حشره‌کش زیستی گیاهی

محمدرضا یوسفی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در بابل اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی توجه به حوزه علم و دانش مثبت بوده و افزایش دانشگاه‌ها، گسترش و تنوع رشته‌های تحصیلی در آموزش عالی موجب تعالی و شکوفایی علمی کشور شده است.

وی با بیان اینکه تشویق دانشجویان به مطالعه مجلات مربوط برای انتقال مطالب جدید علمی مؤثر خواهد بود، اظهار کرد: درگیرکردن دانشجویان در فرآیند آموزش و تشویق آنها به تفکر و شرکت در مباحث علمی و خارج‌کردن کلاس از استادمحوری، ایجاد یا تسهیل فرصت‌های مطالعاتی برای استادان به‌خارج از کشور برای آشنایی با تکنیک‌های جدید علمی و حمایت و ارائه راهکار برای تعالی و پیشرفت علمی دانشگاه و جامعه بسیار حائز اهمیت است.

یوسفی خاطرنشان کرد: پشتکار و تلاش برای ارتقای سطح علمی دانشجویان و استفاده از جدیدترین متدهای تدریس و وسایل کمک‌آموزشی و استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز برای انتقال کامل‌تر و درک بهتر مطالب علمی است.

پژوهشگر برتر کشوری تأکید کرد: مهم‌ترین بحث در دانشگاه‌ها دورشدن یا فاصله زیاد دانشگاه با صنعت است که متأسفانه متولیان این قسمت هیچ‌گونه آشنایی با این موضوع نداشته و به‌طور کلی با این بحث غریبه‌اند و مادامی‌ که دانشگاه با صنعت ارتباط مناسبی نداشته باشد، آموزش با مشکل مواجه خواهد شد.

یوسفی درباره برنامه‌های آینده خود گفت: تاکنون تمرکز این‌جانب بر آموزش مناسب دانشجویان در درس تخصصی بوده  و در کنار آن دستی هم در کارهای تحقیقاتی به‌‌ویژه طراحی و ساخت حشره‌کش زیستی گیاهی دارم که چند سالی در این مورد مشغول کارهای تحقیقاتی هستم و دو ثبت اختراع و یک محصول نیز در حال ساخت و تجاری‌سازی دارم.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بابل اظهار کرد: از مسئولان دانشگاه انتظار دارم به دانشجویان و ایده‌های علمی و پژوهشی آنان توجه داشته باشند، چون جوانان ما دارای توان بالقوه بالایی هستند که می‌توان این ظرفیت را بالفعل کرد.

به گزارش آنا، محمدرضا یوسفی دانشیار رشته انگل‌شناسی و عضو هیئت‌ علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل است و تاکنون چاپ بیش از ۱۲۰ مقاله ISI در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی، چاپ بیش از ۵۰ مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر ISC، چاپ چهار جلد کتاب تألیف و ترجمه، ثبت ۲۷ ژن از انگل‌های مختلف ایران برای نخستین‌بار در بانک جهانی ژن، ثبت دو اختراع در سازمان اسناد کشور، راهنمایی و مشاوره بیش از ۵۰ پایان‌نامه‌ ارشد و دکترای حرفه‌ای و تخصصی، عضویت در هیئت تحریریه مجلات علمی بین‌المللی، دبیری علمی و عضویت در کمیته‌های علمی کنگره‌های دامپزشکی کشوری، سه بار کسب عنوان پژوهشگر برتر استان مازندران و یک‌بار پژوهشگر برتر کشور را در کارنامه علمی خود دارد.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز