Banner
ورود اعضاء الخميس 28 مي 2020 | پنج شنبه, 08 خرداد 1399

شهیدی خبر داد: راه‌اندازی دومین داروخانه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در آمل

یک شنبه, 11 آذر 1397 ساعت 21:08:35

رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی از صدور مجوز داروخانه آموزشی این دانشکده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

تصویر
شهیدی خبر داد: راه‌اندازی دومین داروخانه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در آمل

احمد شهیدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا با بیان اینکه از گذشته برای دانشکده‌های داروسازی مجوز داروخانه آموزشی صادر می‌شد؛ ولی در چند سال اخیر سیاست وزارت بهداشت بر استفاده دانشکده از داروخانه بیمارستان‌هاست، تصریح کرد: با توجه به اینکه دانشکده داروسازی واحد آیت‌الله آملی غیردولتی است و دسترسی به بیمارستان هم برای دانشجویان وجود ندارد، تلاش‌های گسترده‌ای شد تا این مجوز دریافت شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی مازندران با نگاه مثبت با مکاتبات و درخواست‌های ما موافقت کرد، اظهار کرد: در نهایت کمیسیون تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز راه‌اندازی داروخانه آموزشی را صادر کرد.

با راه‌اندازی این داروخانه، مازندران دارای دومین داروخانه آموزشی داروسازی خواهد شد

رئیس دانشکده داروسازی واحد آیت‌الله آملی با بیان اینکه تنها داروخانه آموزشی در منطقه ما در ساری وجود دارد، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این داروخانه، مازندران دارای دومین داروخانه آموزشی داروسازی خواهد شد و البته در سطح دانشگاه آزاد اسلامی نیز این دومین داروخانه آموزشی است که بعد از شهر تهران به آمل اختصاص یافته است.

وی در پاسخ به این سؤال که چه خدماتی در داروخانه آموزشی دانشکده داروسازی آیت‌الله آملی ارائه می‌شود به آنا گفت: دانشجویان دوره‌های کارآموزی آشنایی با محیط داروخانه در این داروخانه سپری می‌کنند.

رئیس دانشکده داروسازی واحد آیت‌الله آملی خاطرنشان کرد: در این داروخانه مانند سایر داروخانه‌ها همه خدمات دارویی ارائه می‌شود ضمن اینکه دانشجویان دو سال آخر دانشکده داروسازی که اطلاعات به‌روزتری دارند پاسخگوی مراجعان خواهند بود.

 شهیدی با تشکر از پیگیری‌های فاضل لاریجانی رئیس واحد آیت‌الله آملی برای اخذ مجوز داروخانه آموزشی ابراز امیدواری کرد در دهه فجر امسال دومین داروخانه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در آمل راه‌اندازی شود.

اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید