ورود اعضاء الجمعة 19 جوييه 2019 | جمعه, 28 تیر 1398

جهش دانشگاه آزاد اسلامی رامسر بین مراکز آموزش عالی کشور

سه شنبه, 16 بهمن 1397 ساعت 14:46:52

دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر با انتشار تازه‌ترین رتبه‌بندی وبومتریکس با ارتقای جایگاه خود بین مراکز آموزش عالی کشور رشد ۱۱ پله‌ای را تجربه کرده است.

تصویر
جهش دانشگاه آزاد اسلامی رامسر بین مراکز آموزش عالی کشور

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از رامسر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر در ویرایش ژانویهٔ ۲۰۱۹ فهرست دانشگاه‌های برتر در وبومتریکس (نظام رتبه‌بندی وب‌‌سایت‌های دانشگاهی)، رشد ۱۱ پله‌ای ملی و ۵۴۲ پله‌ای جهانی و بین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی شهرستان رامسر همانند سال‌های گذشته رتبه نخست را کسب کرد. 

در این فهرست، دانشگاه‌ تهران در رتبه نخست ملی و ۴۱۹ جهان قرار گرفته,  پس از دانشگاه تهران، دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس و شهید بهشتی در رتبه‌های دوم تا ششم ملی قرار دارند. دانشگاه هاروارد، استنفورد، ام.آی.تی، آکسفورد، کالیفرنیا نیز رتبه‌های نخست  تا پنجم نظام بین‌المللی رتبه‌بندی وبومتریکس را از آن خود کرده‌اند.

رتبه‌بندی وبومتریکس که در سال با دو ویرایش منتشر می‌شود، متشکل از یک پایگاه داده شامل ۱۵ هزار دانشگاه و بیش از ۵ هزار مرکز تحقیقاتی است که براساس شاخصی مرکب از چندین پارامتر تهیه شد.

حجم اطلاعات موجود بر روی وب، قابلیت دسترسی و نسبت اطلاعات منتشر شده در وب به میزان لینک‌های برگشتی خارجی آن از جمله این پارامترهاست. اطلاعات مربوط به وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر در این نظام رتبه‌بندی جهانی در لینک زیر در دسترس است.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز