ورود اعضاء الأربعاء 22 مي 2019 | چهار شنبه, 01 خرداد 1398

امام جمعه بهشهر: تفکر در حوادث تاریخی آموزنده است

چهار شنبه, 14 آذر 1397 ساعت 21:58:11

امام‌جمعه بهشهر گفت: تأمل و تفکر در حادثه‌های تاریخی همچون روز دانشجو می‌تواند برای ما در سیر زمان آموزنده باشد.

تصویر
امام جمعه بهشهر: تفکر در حوادث تاریخی آموزنده است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بهشهر، حجت‌الاسلام عرب‌علی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر عصر امروز با حضور در مراسم روز دانشجو که در دانشگاه آزاد اسلامی بهشهر برگزار‌ شد با یادآوری اهمیت روز دانشجو گفت: رسالت دانشجویان و دانشگاه در مبارزه با استکبار بسیار خطیر است.

وی به حوادث اتفاق افتاده در روز ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ اشاره کرد و اهمیت این روز را در ایستادگی و مقاومت در مقابل استعمار دانست و گفت: تأمل و تفکر در حادثه‌های تاریخی همچون روز دانشجو می‌تواند آموزنده باشد تا اینکه راه را فراموش نکنیم و همانند گذشتگان، بلکه هوشیارتر در برابر استکبار بایستیم.

پیش از سخنان امام جمعه بهشهر، فضل شیردل شهمیری رئیس دانشگاه آزاد بهشهر با گرامیداشت روز شهادت سه نفر از دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران در سال ۱۳۳۲ تصریح کرد: ۱۶ آذر نماد پیوند دانشگاهیان با آزادی‌خواهی است؛ زیرا دانشجو و استاد با ایمان ظلم و ستم را تحمل نمی‌کنند.

وی افزود: ۱۶ آذر نقطه عطفی در تاریخ کشور ایران محسوب می‌شود و شهادت سه دانشجو قندچی، بزرگ‌نیا و شریعت‌رضوی آغاز‌گر جوشش انقلابی ملت ایران بود.

رئیس دانشگاه آزاد بهشهر خاطرنشان کرد: حمایت از تشکل‌های سیاسی دانشجویان و تقویت کرسی‌های آزاد‌اندیشی، ‌مطمئناً موجب فراهم‌‌کردن فضایی پر از  شور و نشاط در دانشگاه  خواهد‌شد که نتایج آن رشد و تعالی جامعه را به‌همراه خواهد داشت.

اوقات شرعی به وقت ساری