ورود اعضاء الأربعاء 22 مي 2019 | چهار شنبه, 01 خرداد 1398

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با ایسکانیوز مطرح کرد؛ رنحبر: معاونت های پژوهش و آموزش در دانشگاه آزاد ادغام می شوند

پنج شنبه, 15 آذر 1397 ساعت 16:45:48

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اجرا طرح پایش در واحد های برون مرزی با مشکل مواجه نخواهد شد.طرح پایش در سطح داخلی و خارجی را با توجه به توان و ظرفیت واحد ها برگزار خواهیم کرد.

تصویر
دکتر رنجیر معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی

بیژن رنجبر در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز در خصوص هفته پژوهش گفت: هفته پژوهش نشست خبری در دانشگاه آزاد خواهیم داشت و در این جلسه به صورت مفصل در مورد کلیه برنامه های پیش رو که درحال اجرا هستند صحبت خواهیم کرد. به طور کل ماه آذر، ماه پژوهش و فناوری است و حرف های زیادی در مورد این هفته داریم.

وی افزود: هفته پژوهش را هم در هفته اول دی ماه با برنامه های متنوع برگزار خواهیم کرد. نشست هفته پژوهش هم در استان ها و هم در تهران در دو سطح برگزار می شود. که در این برنامه برگزیدگان علمی، واحد های نمونه و مراکز رشد نمونه معرفی خواهند شد.

قطعا دانشگاه آزاد اسلامی در آینده اولویت اول دانشجویان خواهد بود

رنجبر با شاره به فعالیت واحد های بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی در طرح پایش ادامه داد: اجرا طرح پایش در واحد های برون مرزی با مشکل مواجه نخواهد شد. طرح پایش در سطح داخلی و خارجی را با توجه به توان و ظرفیت واحد ها برگزار خواهیم کرد. بدون شک واحد های برون مرزی نظام موضوعات خودشان را طراحی و اعلام می کنند. به زودی واحد های برون مرزی هم فعالیتشان را پس از اعلام نظام موضوعات آغاز خواهند کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: قطعا دانشگاه آزاد اسلامی در آینده اولویت اول دانشجویان خواهد بود. ما به گونه ای حرکت می کنیم که در سال 1404 انتخاب اول داوطلبان و دانشجویان، دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

وی تصریح کرد: برای اینکه به این هدف برسیم باید زیرساخت هایی که داریم را هم در بحث آموزش و هم پژوهش توسعه دهیم. تغییر ساختار و ادغام معاونت های پژوهشی و آموزشی صورت گرفته است و در واقع جدایی در حوزه های علوم انسانی و حوزه های علوم پایه و مهندسی و پزشکی از جمله برنامه هایی بوده که انجام شده است.

رنجبر از راه اندازی دبیرخانه برنامه های علمی خبرداد و گفت: در 40 واحد ویژه اعم از واحد های استانی و واحد های مستقل دبیر خانه برنامه های علمی را راه اندازی می کنیم. در این دبیرخانه ها همانند استان تهران و بقیه واحد های ویژه دانشگاه آزاد اسلامی باید نظام موضوعاتشان را با توجه به توان و پتانسیل علمی و البته مقتضیات استانی نظام موضوعات را تهیه کنند. دانشجویان تحصیلات تکمیلی سوق بدهند رساله و پایان نامه های دکتری را به سمت حل معضلات هدایت کنند.

اوقات شرعی به وقت ساری