ورود اعضاء الخميس 27 جوان 2019 | پنج شنبه, 06 تیر 1398

صندوق ذخیره 2300 میلیارد ریال به حساب فرهنگیان واریز کرد

شنبه, 22 دی 1397 ساعت 11:56:09

صندوق ذخیره فرهنگیان حدود 2300 میلیارد ریال سهم‌الشرکه به حساب معلمان عضو صندوق که از دوم شهریور تا اول مهرماه 1397 به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند، واریز کرد که بخشی از آن مربوط به سود سال مالی 96 و مطالبات سهم دولت است

تصویر
صندوق ذخیره 2300 میلیارد ریال به حساب فرهنگیان واریز کرد

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان، اعضای بازنشسته در مهرماه، سهم‌الشرکه خود شامل سهم عضو، سهم دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی را دریافت کردند و سهم‌الشرکه اعضای انصرافی، بازخرید و از کار افتاده نیز به حساب آنها واریز و در خصوص اعضای متوفی نیز طبق قانون عمل می‌شود.
این اعضا همچنین سود دوره 23 مربوط به سال مالی منتهی به 31 شهریور 1396 و مطالبات سهم دولت تا پایان سال 1390 را دریافت کرده‌اند. در همین حال بخشی از سهم دولت که از برنامه پنجم توسعه حذف شده بود، به حساب فرهنگیانی که قبلا آن را دریافت نکرده بودند، واریز شد.
میانگین سودآوری سالانه صندوق ذخیره فرهنگیان در طول ٢٢ سال گذشته حدود ١٧ درصد بوده است، به‌ طوری که بیش از ٦٠ درصد از مبلغ سهم‌الشرکه پرداخت شده به بازنشستگان مربوط به سودآوری ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه و ٤٠ درصد آن نیز مجموع واریزهای اعضا و دولت بوده‌ است.
این رقم تمام دریافتی فرهنگیان بازنشسته مذکور نیست زیرا سود سال مالی منتهی به ٣١ شهریور 1397 نیز پس از برگزاری مجمع و تقسیم سود در بین اعضا، به حساب آنها واریز و برای فرهنگیان عضو نیز منظور می‌شود. بنابراین لازم است فرهنگیان بازنشسته، حساب بانکی مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان را برای واریز سود و مطالبات سهم دولت در مراحل بعد فعال نگه دارند.
بر اساس این گزارش، از ابتدای تاسیس موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تا کنون 2500 میلیارد تومان به حساب فرهنگیان بازنشسته واریز شده که بیش از هزار میلیارد تومان آن مربوط به دو سال گذشته است.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز