ورود اعضاء الأربعاء 22 مي 2019 | چهار شنبه, 01 خرداد 1398

آنا گزارش می‌دهد: شرایط نقل‌ و انتقال دائمی دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان دختر

دو شنبه, 12 آذر 1397 ساعت 11:09:33

به‌منظور حفظ بنیان و شأن خانواده و ایجاد آرامش و رفع دغدغه خانواده‌ها و ارائه تسهیلات بیشتر به دانشجویان دختر در دانشگاه آزاد اسلامی صورت میگیرد.

تصویر
آنا گزارش می‌دهد: شرایط نقل‌ و انتقال دائمی دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان دختر

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با توجه به نزدیک شدن به زمان شروع نقل و انتقالات نیمسال دوم تحصیلی ۹۷-۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی به‌منظور حفظ بنیان و شأن خانواده و ایجاد آرامش و رفع دغدغه خانواده‌ها و ارائه تسهیلات بیشتر به دانشجویان دختر در این دانشگاه نقل‌ و انتقال دائمی در مقاطع کاردانی و کارشناسی انجام می‌شود.

حال شاید نگاهی گذرا به ماده ۱۶ شیوه‌نامه نقل و انتقالات دانشجویی- ماده الحاقی مهم و ضروری باشد:

مهمانی دائم دانشجویان دختر در این مقاطع به شهر محل سکونت والدین و یا همسر با توجه به دارا بودن کلیه شرایط عمومی مندرج در شیوه‌نامه و همچنین دایر بودن رشته متقاضی در واحد مقصد در سال ورودی دانشجو است.

مدارک و مستندات موردنیاز به شرح زیر می‌باشد:
۱-    ارائه مدارک سکونت والدین و یا همسر
۲-    تصویر کلیه صفحات شناسنامه
۳-    تصویر مدرک دو سال آخر تحصیلی

در این ماده الحاقی ۵ تبصره وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می‌شود: هر دانشجو در هر دوره تحصیلی صرفاً یک‌بار مجاز به استفاده از این ماده خواهد بود و انصراف از میهمانی دائم و متغیر مقصد امکان‌پذیر نمی‌باشد، تبصره دیگر به چگونگی بررسی واحد مبدأ و مقصد می‌پردازد که این سنجش با توجه به دو سال آخر دوره متوسطه است و در صورت مغایرت واحد مقصد با محل دو سال آخر تحصیلی، مدارک معتبر محل سکونت موردبررسی قرار خواهد گرفت.

در تبصره ۳  که به دانشجویان رشته‌های پرستاری، مامایی و علوم تغذیه می‌پردازد که با توجه به محدودیت امکانات بیمارستانی بر اساس سایر مواد شیوه‌نامه قابل‌بررسی است و در دو تبصره آخر به نکاتی از قبیل نیاز به ارسال لیست دروس از واحد مبدأ به مقصد در هر نیمسال نمی‌باشد،‌ در پایان هر نیمسال کارنامه تحصیلی دانشجویان میهمان براي درج در پرونده آموزشی به واحد مبدأ ارسال می‌گردد و همچنین به‌منظور تسهیل در امور ثبت‌نام دانشجویان دختر تمام شهریه به‌حساب واحد مقصد واریز خواهد شد.

گفتنی است زمان ثبت درخواست واجدین شرایط نقل و انتقالات دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷، از مورخ ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ لغایت ۱۳۹۷/۱۰/۰۱ خواهد بود و تمامی مراحل فرآیند رسیدگی به درخواست‌های نقل‌ و انتقال و میهمانی از طریق سامانه منادا قابل‌پیگیری است و نیاز به مراجعه حضوری نیست.

اوقات شرعی به وقت ساری