ورود اعضاء الخميس 27 جوان 2019 | پنج شنبه, 06 تیر 1398

تفاهم‌نامه آموزش و کارورزی دانشجو معلمان امضا شد

دو شنبه, 17 دی 1397 ساعت 15:32:23

تهران-ایرنا- تفاهم‌نامه آموزش و کارورزی دانشجو معلمان بین معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش ‌و پرورش و دانشگاه فرهنگیان امضا شد.

تصویر
تفاهم‌نامه آموزش و کارورزی دانشجو معلمان امضا شد

به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی وزارت آموزش‌وپرورش، در این مراسم که با حضور «رضوان حکیم زاده» معاون آموزش ابتدایی و «حسین خنیفر» رییس دانشگاه فرهنگیان و جمعی از کارشناسان و صاحب‌نظران علوم تربیتی برگزار شد، حکیم زاده با اشاره به امضای این تفاهم‌نامه اظهار کرد: امیدوارم این تفاهم‌نامه بتواند برای تعلیم و تربیت دانش آموزان مؤثر واقع شود.
وی افزود:ماموریت اصلی دانشگاه فرهنگیان،تامین نیروی انسانی مورد نیاز برای آموزش ‌و پرورش است و بر اساس سند تحول بنیادین، اولویت در تخصیص منابع به دوره ابتدایی است، انتظار داریم این اولویت در دانشگاه فرهنگیان هم مدنظر قرارگرفته شود.
حکیم زاده با اشاره به اینکه تعامل و همکاری بین معاونت آموزش ابتدایی و دانشگاه فرهنگیان بسیار مطلوب است، اظهار داشت: برنامه درسی دانشجو معلمان آموزش ابتدایی بسیار مهم است چرا که معلم قبل از ورود به کلاس درس ضمن یادگیری دانش موردنیاز با برنامه‌ها و اولویت آموزش ابتدایی و مهارت لازم نیز آشنا می‌شود.
وی در ادامه یادآور شد: زیرساخت اصلی تغییر و تحول در نگرش است و تا تغییر نگرش اتفاق نیفتاد تحول صورت نخواهد گرفت.
معاون آموزش ابتدایی بیان کرد: در حال حاضر با کمبود مربی پیش‌دبستانی روبه‌رو هستیم و چون تخصص مربی در تربیت کودکان دوره پیش ‌دبستان بسیار مهم است،از مسوولان و برنامه ریزان دانشگاه فرهنگیان می‌خواهیم که با توجه به نیاز نیروی انسانی، رشته‌ای جداگانه برای آموزش پیش‌دبستان در دانشگاه در نظر گرفته شود.
در ادامه این مراسم، خنیفر با اشاره به تاریخچه تربیت‌معلم در ایران، تصریح کرد: نظام تعلیم و تربیت در ایران از قدمت طولانی برخورداراست و قبل از اسلام در کنار آتشکده‌ها، مکتب‌خانه داشتیم و بعد از ظهور اسلام هم ایرانیان مکتب‌خانه‌های اسلامی را برپا کردند و در سال 1297هجری شمسی اولین دارالمعلمین تأسیس و ایران دارای مرکز تربیت معلم شد.
وی افزود: آموزش‌وپرورش در سه سال آینده با کمبود معلم مواجه است و برای جبران این کسری در نیروی انسانی باید از مسیر مطمئنی اقدام کرد و تربیت حرفه‌ای معلم در دانشگاه و مراکز تربیت‌معلم انجام می‌گیرد. هنر معلمی در کارورزی شکل می‌گیرد و کارورزی فصل اصلی تربیت‌معلم است.
گفتنی است بر اساس این تفاهم‌نامه طرفین متعهد شدند تا زمینه آموزش و کارورزی دانشجو معلمان را فراهم نمایند.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز